Noc Świętojańska pełna wianków w parku Centralnym

2016-06-14 09:10:00 (ost. akt: 2016-06-13 18:48:24)
W plenerze 24 czerwca 2016
Noc Świętojańska pełna wianków w parku Centralnym

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

24 czerwca zapraszamy wszystkich na wyjątkowe wydarzenie: Noc Świętojańską, organizowaną m.in. przez „Gazetę Olsztyńską”. Na jeden wieczór park Centralny stanie się stolicą tańca, muzyki folkowej i książki. Nie może was tam zabraknąć!

Zabawa rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do 21. Podczas Nocy Świętojańskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie strefa dla miłośników tańca przy dźwiękach muzyki folkowej, będzie gratka dla książkowych moli, znajdzie się też miejsce na sztukę i historię. A wszystko to w tradycyjnym, świętojańskim klimacie.

— Tradycyjnie Noc Świętojańska obchodzona jest z nocy 23 na 24 czerwca, jednak my będziemy świętowali dzień później — mówi Urszula Kosińska z Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olsztynie. — Zaplanowaliśmy mnóstwo wydarzeń — dodaje.
Impreza rozpocznie się paradą barwnie ubranych dzieci z Pałacu Młodzieży. Potem nastąpi uroczyste odsłonięcie kamiennego kręgu złożonego z 24 bab pruskich, a przygotowanego przez Państwowe Liceum Plastyczne i Wydział Sztuki UWM.

Strefy, w których można się będzie bawić podczas Nocy Świętojańskiej to: Strefa Tańca i Muzyki (wystąpi w niej Zespół Wokalny Cantemus z GOK-u w Dywitach, który zapewni też folkowe tło imprezy), Strefa Tradycji (m. in. warsztaty wicia wianków, opowieści botaników, jakie rośliny znajdziemy w wiankach) oraz Strefa Książki.

Podczas Nocy Świętojańskiej znajdzie się też coś dla miłośników spacerów i zagadek. Mowa o grze terenowej „Gdzie się schowała baba pruska”, podczas której można będzie sprawdzić swoją wiedzę o Olsztynie.
— Wystarczy zgłosić się w punkcie początkowym znajdującym się przy fontannie w parku Centralnym — wyjaśnia Aneta Jastrzębska z pracowni Mali Podróżnicy w Pałacu Młodzieży. — Trzeba to zrobić między 18 a 19.30. 

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w parku 5 postaci (punktów) oznaczonych wyraźnie sylwetką znanej wszystkim baby pruskiej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody. 


Wszystkich uczestników Nocy serdecznie zachęcamy do zabrania ze sobą koców, na których będzie się można zrelaksować jak podczas „Śniadania na trawie”, które Gazeta zorganizowała w 2014 roku.

Nagłośnienie imprezy będzie możliwe dzięki uprzejmości Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Opiekę medyczną zapewnią wolontariusze z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie.

Noc Świętojańską organizują: „Gazeta Olsztyńska”, Pałac Młodzieży, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Państwowe Liceum Plastyczne i Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

ez, at

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cebula from Poland #2011029 | 89.228.*.* 15 cze 2016 08:14

    Czemu nie napisano po amerykansku , central park ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)