Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur

2016-06-16 14:43:20 (ost. akt: 2016-06-16 14:44:27)
Kultura 18 czerwca 2016
Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: mat. organizatora

18.06.2016 o godzinie 10:00 w amfiteatrze w Olsztynie odbędzie się Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur. Rozpocznie się on nabożeństwem ekumenicznym, następnie wystąpią grupy artystyczne, chóry oraz soliście z mniejszości niemieckiej oraz grupa cyrkowa Carnival.

Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej odbywa się na Warmii i Mazurach już od wielu lat. Organizowany jest naprzemiennie przez Landsmannschaft Ostpreußen oraz przez Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur.

Podczas Festynu prezentują się grupy artystyczne, chóry oraz soliście z mniejszości niemieckiej. Jest to niepowtarzalna okazja aby poznać tradycję i kulturę jednej z wielu mniejszości, która mieszka na Warmii i Mazurach. W samym środku olsztyńskiej starówki, w przepięknym otoczeniu i sąsiedztwie zamku będzie można posłuchać tradycyjne pieśni niemieckie oraz podziwiać występy ludowych zespołów tanecznych. Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych przygotowała grupa cyrkowa Carnival, która zabierze nas w świat magii, żonglerki, akrobatyki i tańca w powietrzu.

Celem tego wydarzenia jest pielęgnacja kultury oraz dialog ze społeczeństwem polskim. Dzięki festynowi wszyscy mieszkańcy regionu mogą poznać kulturę i tradycję mniejszości niemieckiej.

Od wielu lat na Letnim Festynie Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur goszczą mieszkańcy regionu, przedstawiciele władz regionalnych oraz przedstawiciele Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Zazwyczaj Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej odwiedzają również mieszkańcy Niemiec.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB