Najlepsi polscy triathloniści powalczą w EuCO Susz Triathlon

2016-06-17 10:31:18 (ost. akt: 2016-06-21 14:51:33)
Sport 24 czerwca 2016 - 26 czerwca 2016
Ubiegłoroczny triathlon

Ubiegłoroczny triathlon

Autor zdjęcia: Organizator

W nieco zmienionej formule już 24 czerwca rozpocznie się jubileuszowa 25 edycja zawodów triathlonowych w Suszu. EuCO Susz Triathlon 2016 to będzie trzydniowe święto tej dyscypliny sportu w urokliwym miasteczku na Warmii i Mazurach.

Tegoroczne zawody ponownie mają rangę Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim, które rozegrane zostaną w sobotę 25 czerwca. Co ciekawe o medale Mistrzostw Polski powalczą nie tylko zawodnicy Elity oraz najlepsi młodzieżowcy ale także amatorzy. Stanie się tak dzięki temu, że dotychczasowy wyścig Sprint Open w porozumieniu z Polskim Związkiem Triathlonu zyskał rangę Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim Grup Wiekowych.


W sobotę wyścig Elity
10 grup wiekowych zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet będzie rywalizować o status najlepszych amatorów w triathlonie. Jednak najważniejszym startem soboty będzie wyścig Elity. O medale powalczą wszyscy najlepsi triathloniści w kraju z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Sylwestrem Kusterem na czele oraz przygotowującą się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Agnieszką Jerzyk, która rok temu w Mistrzostwach nie startowała a teraz pewnie będzie chciała odzyskać tytuł najlepszej triathlonistki w Polsce.

Zmieniona trasa kolarska
Tegoroczny start Elity zapowiada się bardzo widowiskowo ze względu na zmienioną trasę kolarską. Elita sportowa bowiem będzie rywalizowała na krótkich pętlach po ulicach Susza, więc bardzo będą się liczyły umiejętności jazdy kolarskiej i tu będzie można zarówno wiele zyskać jak i wiele stracić. Również w sobotę odbędą się starty aquathlonu, które w tym roku zredukowano do startów dzieci, młodzików oraz juniorów młodszych. Również i w aquathlonie rozdane zostaną mistrzowskie tytuły. Stanie się tak, gdyż start młodzików również uzyskał rangę Mistrzostw Polski, więc na starcie powinniśmy ujrzeć całą czołówkę młodych adeptów z triathlonowych i pływackich klubów z całej Polski.

Niedzielne emocje
Wielkie emocje będą towarzyszyć niedzielnemu startowi na dystansie średnim. Już od kilku lat jest to dystans, który nierozłącznie kojarzy się z suskim triathlonem i przyciąga na start wszystkich najlepszych polskich triathlonistów specjalizujących się właśnie w tym dystansie. I dlatego tak trudno wskazać faworyta właśnie tego wyścigu. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Marka Jaskółki, który zakończył swoją sportową karierę na faworytów powinni wyrosnąć ci którzy rok temu byli tuż za jego plecami a więc Łukasz Kalaszczyński i Kacper Adam i oni na pewno będą się liczyć w walce o zwycięstwo. Ale na starcie zameldują się również świeżo upieczony Mistrz Polski na tym dystansie Mikołaj Luft oraz brązowy medalista tychże Mistrzostw Maciej Grembski. Nie można zapominać także o tych, którzy już znają smak zwycięstwa w Suszu a więc Michale Siejakowskim i Jakubie Czai a także wielu innych jak chociażby Filipie Przymusińskim, Danielu Formeli, Sebastianie Najmowiczu czy Robercie Karasiu.

Większa pula nagród finansowych
Faworytów naprawdę wielu i warto ich nagradzać. Dlatego też organizatorzy EuCO Susz Triathlon zwiększyli w tym roku pulę nagród finansowych. Nagrody finansowe otrzyma po 10 najlepszych mężczyzn i kobiet na dystansie średnim a zwycięzca zainkasuje 5000 złotych. Ostatnim akcentem EuCO Susz Triathlon będzie niedzielny wyścig Mistrzostw Polski sztafet mieszanych MIX. Triathlonowe kluby mogą zgłaszać sztafety składające się z dwóch kobiet i mężczyzn a każdy z nich do pokonania będzie miał triathlon na dystansie 250 m pływania, 7,4 km jazdy rowerem i 1,5 km biegu.

Wydarzenia kulturalne

Warto wspomnieć, że zawodom triathlonowym towarzyszyć jak co roku będą wydarzenia kulturalne. W tym roku każdego dnia zaplanowany jest koncert. W piątek o godz. 21 zagra zespół Red Lips, w sobotę również o 21 wystąpi zespół Coma a na zakończenie zawodów w niedzielę o godz. 19 jest zaplanowany występ Pauli. Dodatkowymi wydarzeniami będą targi EXPO odbywające się w Hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji oraz na terenie Plaży Miejskiej a w sobotę o godz. 17.20 na ulicy Wybickiego odbędą się Rowerkowe Mistrzostwa Świata, czyli dobroczynne zawody w chodnikowej jeździe na czas dziecięcymi rowerkami organizowane wspólnie z Fundacją Synapsis a z których dochód zostanie przekazany na Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”. Jest więc w czym wybierać i po co się wybrać do Susza do którego już dzisiaj zapraszamy!
https://www.facebook.com/pages/Susz-Triathlon/444979415551519

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dobrze ze nie w Olsztynie #2014203 | 193.46.*.* 21 cze 2016 15:20

    bo już niedobrze od tego się człowiekowi robi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz