Triathlon w Lidzbarku coraz bardziej atrakcyjny

2016-06-20 11:27:09 (ost. akt: 2016-06-20 11:34:51)
Sport 2 lipca 2016 - 3 lipca 2016
Triathlon w Lidzbarku coraz bardziej atrakcyjny

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Triathlon Energy w Lidzbarku ze sponsorem tytularnym oraz licznymi atrakcjami dla dzieci. Organizatorzy wspólnie z nadleśnictwem przygotowują specjalną strefę zabaw. – Zależy nam, aby oprócz dobrych wspomnień startujących także ich najbliżsi wrócili do domów w dobrych humorach – mówi Aldona Dybuk.

Sezon triathlonowy tuż tuż. Organizatorzy cyklu Triathlon Energy nie zwalniają tempa. Po podpisaniu umowy ze sponsorem tytularnym w Starogardzie Gdańskim – firmą Polpharma, nadszedł czas na Lidzbark. Przedsiębiorstwo Hoffer to jedna z czołowych firm budowlanych i meblowych w regionie. Dotąd znana także jako mecenas kultury wspierający ogólnopolski festiwal piosenki w Działdowie. Teraz także sponsor tytularny zawodów triathlonowych w Lidzbarku. Dlatego w dniach 2 – 3 lipca br. impreza odbędzie się pod nazwą Hoffer Triathlon Energy Lidzbark.

- Jestem osobą aktywną, lubię kolarstwo. Jak tylko pojawiła się idea zorganizowania zawodów triathlonowych w Lidzbarku uznałem, że to doskonała okazja do wzmocnienia wizerunku naszej firmy, a tym samym propagowania aktywnego stylu życia – dodaje Rafał Hoffer, właściciel firmy Hoffer.
Zawody triathlonowe to ogromne przedsięwzięcie, nie tylko logistyczne, ale przede wszystkim finansowe. Tym bardziej cieszy fakt, że regionalni przedsiębiorcy rozumieją potrzebę organizacji tego rodzaju rywalizacji, co przyczynia się do promocji nie tylko lokalizacji, ale także aktywizacji społeczności lokalnej.

- Jako organizatora cieszy nas zaangażowanie lokalnego biznesu - mówi Aldona Dybuk odpowiadająca w spółce Energy Events za PR i marketing. - Dotąd otrzymaliśmy wsparcie władz Lidzbarka, ale jak wiadomo, bez zaangażowania biznesu zawody tego typu nie mogłyby się odbyć.

W programie imprezy w Lidzbarku Welskim są trzy dystanse i aż pięć konkurencji:
dystans dla każdego – czyli 1/8 IronMana – 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu
dystans dla odważnych – czyli 1/4 IronMana – 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,5 km biegu
dystans dla półzawodowców – czyli 1/2 IronMana – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu.

Oprócz startu indywidualnego organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet na dystansach 1/4 i 1/2, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik pokonuje jedną konkurencję.

Hoffer Triathlon Energy Lidzbark Welski 2016 to pływanie w jeziorze lidzbarskim, pętla rowerowa w kierunku miejscowości Koszelewy, a następnie bieg ulicą Lipową w kierunku nadleśnictwa i powrót. Meta i strefa finiszera usytuowane będą na stadionie miejskim w Lidzbarku. Tam też oprócz wszystkich niezbędnych atrakcji dla zawodników, organizatorzy wspólnie z Nadleśnictwem Lidzbark przygotowują specjalne atrakcje dla dzieci i rodziców. Co to będzie? Multimedialna siedmiometrowa przyczepa, promocyjno-edukacyjny namiot, a w nim rysowanie, malowanie, konkursy z nagrodami, np. rozpoznawanie tropów zwierząt, czy dopasowywanie małych zwierzaków do mamy. Będzie trzeba także odgadnąć które zwierzaki prowadzą nocny tryb życia. A wszystko to we współpracy z leśnikami, którzy będą dopowiadać i opowiadać dzieciom o życiu zwierząt. W dniu zawodów w Nadleśnictwie także czynne będzie muzeum leśne. Można również wyjść na specjalną 2,5 km ścieżkę przyrodniczą, , czy zobaczyć zabytkowe drzewa lub aleję dębów, zasianych w 1874 roku.

Warto także przypomnieć, że zawody w Lidzbarku rozpoczną się już w sobotę, 2 lipca br.. Tego dnia na plaży miejskiej odbędą się charytatywne zawody w cross kajakach, z których cały dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Warto dodać, że organizatorzy przygotowali atrakcyjny pakiet startowy: worek na buty, pasek na numer startowy, czepek, bidon, ręcznik 70 na 140 cm, medal, specjalną limitowaną pół litrową puszkę wody (puszka po opróżnieniu może służyć na przykład jako pojemnik na długopisy) oraz posiłek regeneracyjny.

Co jeszcze będzie działo się w Lidzbarku? - Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przygotowujemy kolejne atrakcje i jak tylko sfinalizujemy rozmowy, poinformujemy wszystkich – kończy Aldona Dybuk.

Listy startowe Hoffer Triathlon Energy Lidzbark Welski są jeszcze otwarte. Zachęcamy do zgłoszeń. A szczegółowe informacje i zgłoszenia są dostępne na stronie imprezy www.TriathlonEnergy.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB