Turniej Miast Kopernikańskich

2016-06-23 13:05:37 (ost. akt: 2016-06-23 13:25:23)
W plenerze 26 czerwca 2016
Turniej Miast Kopernikańskich

W niedzielę na mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego czeka wiele atrakcji. Rzut beretem czy jedzenie ciasta Kopernika na czas to tylko niektóre z nich.


Pierwszy Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich odbył się we Fromborku. Od tego czasu rozrasta się i cieszy coraz większa popularnością. W tym roku zawędrował do Lidzbarka Warmińskiego.

Gościć będziemy delegacje z Torunia, Fromborka, Olsztyna, Braniewa, Pieniężna. Gościnnie przybędą także uczestnicy z Lidzbarka i Lubawy. Każde miasto do rywalizacji wystawia swoją drużynę składającą się z 5 osób. Uczestnicy zmagać się będą w konkurencjach o żartobliwym charakterze. W latach ubiegłych były to np. gra w kapsle śladami Kopernika czy rzut wiankiem do Baby Pruskiej.

Idąc tym wzorem, w tym roku organizatorzy zaproponują również zaskakujące i pełne poczucia humoru konkurencje, np. rzut Beretem Kopernika, slalom na rowerze przeciwskrętnym czy jedzenie ciasta Kopernika na czas. Dodatkowo imprezę wzbogacą występy artystyczne i degustacje.

Podczas Turnieju można będzie też zrobić sobie zdjęcie z Kopernikiem. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i publiczności (piankowe sumo, animacje przygotowane przez harcerzy), a także elementu edukacyjnego – wystawa „Co napisał Kopernik?”, quiz dla zawodników.

Całe wydarzenie zakończy się uroczystą dekoracją zawodników oraz koncertem Gwiazdy Muzycznej - My, Myself and I, a zwycięskie miasto zostanie nominowane do organizacji Turnieju w przyszłym roku.

Impreza odbędzie się pod Wysoka Bramą. Początek o godz. 11.

Źródło: UM

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB