Podejmij Walkę o Zdrowy Uśmiech

2016-06-24 15:06:18 (ost. akt: 2016-06-24 15:35:35)
Inne 25 czerwca 2016
Podejmij Walkę o Zdrowy Uśmiech

Autor zdjęcia: krainazdrowegousmiechu.pl

To nazwa programu edukacyjno - profilaktycznego realizowanego pod Patronatem Prezydenta Olsztyna, którego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców z zakresu dbania o zdrowie jamy ustnej. W jego ramach w najbliższą sobotę (25 czerwca) w godzinach 11-16 w Galerii Warmińskiej możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnego przeglądu i konsultacji stomatologicznej.

Nie będą to jednak tradycyjne przeglądy z użyciem wyłącznie zgłębnika i lusterka stomatologicznego. Aby uświadomić pacjentów i obrazowo pokazać im zmiany wywołane próchnicą użyjemy specjalnej wewnątrz ustnej kamery fluorescencyjnej do wykrywania próchnicy – wyjaśnia Marek Dornowski, menadżer placówek Kraina Zdrowego Uśmiechu, współorganizatora akcji. Dzięki temu na specjalnym monitorze pacjenci będą mogli zobaczyć zdjęcia własnych zębów z zaznaczonymi zmianami, które wymagają interwencji dentystycznej.

Zależy nam by podczas tych konsultacji zwrócić także szczególną uwagę na kwestie odpowiedniej higieny jamy ustnej. W grupie osób w wieku 25-44 próchnica dotyczy prawie 100% Polaków. Przyczyn jest wiele, a jedną z nich są po prostu złe techniki szczotkowania zębów. Dla wielu osób pytanie o techniki szczotkowania jest wstydliwe, gdyż ta wiedza wydaje się być oczywista. Rzeczywistość jest jednak taka, że bardzo dużo dorosłych osób przyjęło złe nawyki czyszczenia zębów i mimo codziennej higieny nadal mają problem z próchnicą. Podczas konsultacji nasi lekarze na specjalnym modelu będą pokazywać jak prawidłowo szczotkować zęby, a także odpowiadać na pytania z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej – dodaje Dornowski.

Konsultacje i przeglądy w ramach akcji „Podejmij walkę o zdrowy uśmiech” są bezpłatne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB