Bracia Cugowscy gwiazdami wieczoru. Zobacz program Dni Nidzicy!

2016-07-08 13:26:08 (ost. akt: 2016-07-08 13:35:30)
W plenerze Nidzica, Plac Wolności, Zamek 8 lipca 2016 - 11 lipca 2016
Bracia Cugowscy gwiazdami wieczoru. Zobacz program Dni Nidzicy!

W tym roku gwiazdami wieczoru będą Kasia Kowalska, Bracia (na zdjęciu) i Krzysztof Cugowski, Natalia Mularonek, a także zespoły disco polo: Jorrgus i Extazy

Autor zdjęcia: arch. zespołu

Przed nami Dni Nidzicy 2016! Tradycyjne czekają nas walki rycerskie, Festiwal Mięsa Drobiowego, ale też nowości, takie jak Festiwal Piosenki Religijnej. W tym roku gwiazdami wieczoru będą Kasia Kowalska, Bracia i Krzysztof Cugowski, Natalia Mularonek, a także zespoły disco polo: Jorrgus i Extazy.

Dni Nidzicy odbędą się w dniach 8-11 lipca. W piątek będziemy bawić się przy zespołach disco polo. Na Placu Wolności wystąpią Jorrgus i Extazy. O godz. 22 impreza przeniesie się na zamek, gdzie tradycyjnie odbędą się walki rycerskie.

W sobotę, jak co roku zapraszamy na turniej rycerski, a wieczorem na występy gwiazd. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zobaczymy jednak Margaret, która nie mogła w tym terminie zjawić się na Dniach Nidzicy. Koncertową Noc rozpocznie występ Natalii Mularonek, po niej zaśpiewa Kasia Kowalska. Koncert Braci i Krzysztofa Cugowskiego poprzedzi palenie grodu.

W niedzielę na rynku nie będzie stoisk z piwem. Zamiast tego wszyscy dostaną za darmo sok jabłkowy i drobną przekąskę. Odbędzie się Festiwal Mięsa Drobiowego — występy folklorystyczne, prezentacje grupy rekonstrukcyjnej i wykłady o zdrowej żywności. Dzieci będą mogły korzystać ze zjeżdżalni, karuzeli i innych atrakcji. Nowością będzie Festiwal Piosenki Religijnej, organizowany przez ks. Andrzeja Midurę.

Ponadto na rynku zagości miasteczko zdrowia, gdzie mieszkańcy będą mogli się przebadać. Z inicjatywy Huberta Domańskiego, kierownika Archiwum Państwowego dużą atrakcją dla wszystkich mieszkańców będzie wystawa militariów z Muzeum II Korpusu Polskiego. Wieczorem odbędzie się kino pod chmurką.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ProFlex #2024587 | 83.6.*.* 10 lip 2016 12:18

    Byłem świetne koncerty Kowalska i Cugole kto nie był niech żałuje ;-)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz