39. Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

KulturaKultura 6 sierpnia 2016 - 7 sierpnia 2016
39. Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

Archiwum WT

Autor zdjęcia: mm

Węgorzewo. Już za kilka dni będziemy mogli uczestniczyć w jednej z kluczowych imprez naszego miasta – Jarmarku Folkloru.

— W Węgorzewie, na Placu Wolności, 6 i 7 sierpnia już po raz 39. odbędzie się Międzynarodowy Jarmark Folkloru — mówi Marianna Kulikowska, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. — To prezentacja folklorystycznego dorobku Polski północno-wschodniej oraz państw sąsiadujących z naszym krajem – od Rosji, przez Białoruś, Litwę, Ukrainę.

Równolegle z wielkim jarmarkiem sztuki ludowej i rękodzieła trwać będzie przegląd solistów i zespołów folklorystycznych, a w sobotni wieczór, w Parku Etnograficznym nad Węgorapą odbędzie się spotkanie z kulturą ludową. Węgorzewski Jarmark organizowany jest przez Muzeum Kultury Ludowej. To największa tego typu impreza w regionie, skupiająca w tym roku ok. 30 zespołów folklorystycznych, śpiewaków, instrumentalistów i ok. 200 twórców ludowych i rękodzielników.

Jest to niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze sztuką ludową naszych dziadków oraz zachwycającą lecz niestety zanikającą sztuką rękodzieła. Wszystkich, którzy doceniają piękno i pracę ludzkich rąk zapraszamy na tę wyjątkową imprezę. Nie może Was tam zabraknąć! (mm)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB