Folklor warmiński na scenie kętrzyńskiego amfiteatru

2016-07-26 19:06:12 (ost. akt: 2016-07-26 13:25:02)
Kultura 31 lipca 2016
Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego ciągle przyjmuje nowych członków

Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego ciągle przyjmuje nowych członków

Autor zdjęcia: archiwum LDK

Perła Warmii, ludowy zespół rodem z Lidzbarka Warmińskiego, zaprezentuje się w Kętrzynie z nowym programem. Koncert odbędzie się na scenie amfiteatru w niedzielę, 31 lipca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii z Lidzbarskiego Domu Kultury niedawno wrócił ze Światowej Olimpiady Tańca Ludowego Nowe Życie po raz czwarty organizowanej w miejscowości Kabuleti w Gruzji, położonej na północny wschód od Batumi. I jak się okazało ze sporym sukcesem bo Zespół z Lidzbarka Warmińskiego otrzymał drugie miejsce na festiwalu.

Perła Warmii od 7 lat działa przy Lidzbarskim Domu Kultury. To duma i chluba całego miasta. Zespół w swoim repertuarze ma zarówno polskie tańce narodowe jak i suity tańców regionalnych min. z regionu Warmii, Spisza, Kaszub, Kurpii, Biłgoraja. Wielką zaletą zespołu jest kapela, która na żywo przygrywa tancerzom podczas koncertów. Zespół zrzesza około 50 osób w wieku od 6 do 50 lat, zarówno z Lidzbarka Warmińskiego jak i okolic. Połączenie niebywałej urody tancerek i niezaprzeczalnej charyzmy tancerzy tworzy wybuchową mieszankę młodości, temperamentu i wspaniałej zabawy.

Występ Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii w kętrzyńskim amfiteatrze 31 lipca 2016 (niedziela) o godz.17.00. Wstęp wolny.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB