Wojciech Tremiszewski na wesoło w Sowie

2016-08-01 14:20:38 (ost. akt: 2016-08-01 14:22:31)
Kultura 22 sierpnia 2016
Wojciech Tremiszewski na wesoło w Sowie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, czyli liryczna próba odnalezienia się branży rozrywkowej...

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który w niebiosach ciągle tęskni i odczuwa niepokój wrażliwego. Spogląda z góry na współczesną Polskę i widzi duchowe braki w narodzie. I kiedy ktoś podsuwa mu pomysł zstąpienia i ponownej próby poprowadzenia Polaków ku światłu, a do tego jeszcze proponuje odrzucenie trzynastozgłoskowca z poprzedniej epoki, a raczej próbę odnalezienia się w nowoczesnych formach rozrywkowych, nasz Adam idzie do Boga, by wynegocjować u niego zejście na Ziemię. A więc nastąpi Wieszcza Reaktywacja!

Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami show biznesu? Jak zabrzmi jego stand up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

ADAMA MICKIEWICZA LIRYCZNA PRÓBA ODNALEZIENIA SIĘ W BRANŻY ROZRYWKOWEJ
Godzinny monodram o wieszczu narodowym - zabawny w stylu niegdysiejszym, śmieszny w stylu nowoczesnym, lekko ckliwy w stylu ulicznym i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu intymnym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze "Spadkobierców", aktor i improwizator (Peleton, W Trzech Osobach).

Start:
22 sierpnia 2016, godz.20 :00
bilety 25zł
Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2, OlsztynKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB