Piłkarze wracają na boiska

2016-08-10 17:34:17 (ost. akt: 2016-08-10 17:38:56)
Sport 13 sierpnia 2016 - 14 sierpnia 2016
Piłkarze wracają na boiska

Orlęta w IV lidze zagrają po 10 latach przerwy.

Autor zdjęcia: Rafał Romańczuk

Na 13-14 sierpnia zaplanowano start nowego sezonu IV ligi. Rozgrywki po reorganizacji zapowiadają się naprawdę ciekawie, wysoki będzie również poziom drużyn rywalizujących w lidze.

Nasz powiat reprezentować będą trzy drużyny - MKS Korsze i Granica Kętrzyn, które spadły z III ligi, a także Orlęta - Rema Reszel, beniaminek IV ligi, który awansował po 10 latach gry w okręgówce.

W pierwszej kolejce na własnym stadionie zagrają jedynie reszelanie. Podopieczni Łukasza Pyrzaka zmierzą się z Mamrami Giżycko, w barwach których zobaczymy m.in. byłego zawodnika Granicy Damiana Mazurowskiego. Orlęta latem nie tylko utrzymały kadrę, ale także wzmocniły ją czterema nowymi piłkarzami. Trzech z nich to byli gracze Mrągowii Mrągowo - Adam Kapusta, Kacper Nawrocki i Szymon Tarnowski. Czwartym jest Daniel Wójcik, wychowanek Orląt, który powrócił po grze w Fali Warpuny.

Granica pierwszy mecz rozegra w Rybnie, na boisku innego beniaminka. Miejscowy Delfin, choć nazwa brzmi nieco "egzotycznie" nie będzie łatwym rywalem. W składzie znajdziemy kilku doświadczonych zawodników, ogranych na wyższym szczeblu rozgrywek. W Kętrzynie latem nie doszło do wielu zmian. O sile zespołu nadal stanowić będą tacy zawodnicy jak Tomasz Bobrowski czy bracia Rałowiec. Martwić może jedynie uraz Pawła Miłoszewskiego, którego w Rybnie raczej nie zobaczymy.

W niedzielę swój mecz rozegra MKS Korsze. Rywalem będą rezerwy I-ligowego Stomilu, który swój mecz także gra w niedzielę. To dobra informacja dla Korsz, bo w składzie Stomilu nie będzie "spadów" z pierwszej drużyny. MKS latem nie zmienił znacząco składu - zostali doświadczeni zawodnicy - Sawicki, Kozłowski, Trafarski czy Piwiszkis. Ubyli gracze z zewnątrz: Kowalewski i Woźniak, a także bramkarz Dawid Zięba. To największa strata. W tej chwili pewne miejsce między słupkami ma więc Marcin Żywicki, choć działacze nie ukrywają, że rozglądają się za wzmocnieniem na tej pozycji.

Piłkarski weekend:
Orlęta Rema Reszel - Mamry Giżycko, sobota, godz. 17
Delfin Rybno - Granica Kętrzyn, sobota, godz. 16
Stomil II Olsztyn - MKS Korsze, niedziela, godz. 15 (Jeziorany)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB