XI Spotkania Warmińskie: Grupa Raz Dwa Trzy zagra bezpłatny koncert w Gietrzwałdzie

2016-08-12 17:16:48 (ost. akt: 2016-08-12 17:17:49)
Muzyka Gietrzwałd 19 sierpnia 2016 - 21 sierpnia 2016 19:00
XI Spotkania Warmińskie: Grupa Raz Dwa Trzy zagra bezpłatny koncert w Gietrzwałdzie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Gmina Gietrzwałd zaprasza na XI Spotkania Warmińskie, których główną atrakcją będzie niebiletowany koncert zespołu Raz Dwa Trzy – w sobotę 20 sierpnia. Spotkania Warmińskie potrwają w tym roku trzy dni. Każdy powinien w tym czasie znaleźć coś dla siebie.

– Bogata oferta kulturalna to jeden z atutów naszej gminy – mówi wójt gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski. – Ten rok obfituje w wydarzenia o charakterze ponadlokalnym, na które zapraszamy nie tylko mieszkańców gminy Gietrzwałd ale także gmin sąsiednich, w tym z Olsztyna czy Ostródy. Co istotne, są to imprezy bezpłatne, więc zainteresowanie jest olbrzymie – dodaje.

W piątek 20 sierpnia o godz. 19 Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza na przedstawienie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy, cenionej amatorskiej grupy teatralnej, która od ponad dwudziestu lat działa w GOK-u pod czujnym okiem znanego olsztyńskiego reżysera Andrzeja Fabisiaka.

W sobotę o godz. 15 w oddalonych o dwa kilometry od Gietrzwałdu Worytach, na tamtejszym placu św. Rocha, odbędzie się msza święta z udziałem zwierząt – właśnie ku czci św. Rocha, opiekuna zwierząt. To jedyna okazja, by uczestniczyć w nabożeństwie razem ze swoim ulubionym zwierzęciem.

W sobotni wieczór organizatorzy XI Spotkań Warmińskich zapraszają do gietrzwałdzkiego amfiteatru. O godz. 20.30 rozpocznie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy. Wcześniej – o godz. 19 – zagra lokalny zespół Dobre Wino. Wstęp wolny. (W przypadku niepogody muzycy wystąpią w sali Gminnego Ośrodka Kultury).
W niedzielę od godz. 11 do 17 w gietrzwałdzkim amfiteatrze i jego okolicach będzie trwał festyn – w dwudziestu kramach będzie się można zaopatrzyć w atrakcyjne rękodzieło, ale też różne warmińskie smakołyki. Natomiast na scenie amfiteatru będą występować lokalni artyści – głównym punktem programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Chóru Warmii i Mazur.

Będą też przygotowane gry, zabawy i bezpłatne instalacje dla dzieci. W trakcie Spotkań Warmińskich będą również zbierane pieniądze w ramach charytatywnej akcji Serduszko Weroniki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB