Wakeboardziści i wakeskaterzy powalczą o tytuły mistrzów Polski

2016-08-17 10:24:50 (ost. akt: 2016-08-17 10:40:53)
Sport 19 sierpnia 2016 - 20 sierpnia 2016
W piątek i sobotę Ostróda będzie gospodarzem mistrzostw Polski w wakeboardzie i wakeskacie

W piątek i sobotę Ostróda będzie gospodarzem mistrzostw Polski w wakeboardzie i wakeskacie

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W najbliższy piątek i sobotę ostródzki wyciąg nart wodnych zostanie opanowany przez wakeboardzistów i wakeskaterów. Na Jeziorze Drwęckim rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w wakeboardzie i wakeskacie. W weekend zapraszamy na ostródzkie nabrzeże, bo emocji nie zabraknie.

W piątek i sobotę (19 i 20 sierpnia) wyciąg nart wodnych na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie będzie areną zmagań podczas mistrzostw Polski w wakeboardzie i wakeskacie. Trzeba się pojawić na tych widowiskowych zawodach, ponieważ - jak zapewniają organizatorzy - będzie to najważniejsza impreza wakeboardową w naszym kraju w 2016 roku.

Po raz pierwszy próbkę umiejętności zawodników będzie można ocenić już w piątek (19 sierpnia), kiedy to od godz. 15 rozpocznie się oficjalny trening przed mistrzostwami.

Podczas zawodów na Drwęckim zawodnicy będą rywalizowali w następujących konkurencjach i kategoriach: wakeboard - junior młodszy dziewczęta i chłopcy; junior dziewczęta i chłopcy; open kobiety i mężczyźni; masters kobiety i mężczyźni; weteran kobiety i mężczyźni. Wakeskate - open kobiety i mężczyźni.

W sobotę (20 sierpnia) zmagania rozpoczną się o godz. 8.30, rywalizacja o medale potrwa do wieczora. Wstęp dla publiczności jest wolny. Patronat medialny nad mistrzostwami objęła „Gazeta Ostródzka”.