"O Garniec Kłobuka” w Tuławkach

2016-08-24 14:04:46 (ost. akt: 2016-08-24 14:06:50)
W plenerze 27 sierpnia 2016
O Garniec Kłobuka” w Tuławkach

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Wyśmienite, tradycyjne jadło i napitek według przepisów warmińskich oraz kuchni naszych mam i babć, polskie i zagraniczne szlagiery w wykonaniu zespołu „Stare Drobne Małże” oraz potyczki kulinarne sołectw Gminy Dywity – tak w skrócie wygląda program gminnego konkursu „O Garniec Kłobuka”. Na najsmaczniejszą imprezę w regionie zapraszamy w sobotę 27 sierpnia od godz. 13.00 do Tuławek.

Konkurs kulinarny na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O Garniec Kłobuka” wpisał się już na stałe w kalendarz imprez gminnych, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku odbędzie się już 10. jubileuszowa edycja.

W sobotę 27 sierpnia na boisku w Tuławkach zmierzy się ze sobą 10 sołectw: Tuławki, Dywity, Frączki, Gady, Kieźliny, Ługwałd, Redykajny, Różnowo, Słupy i Spręcowo. Sołectwa będą rywalizować w dwóch konkurencjach: produkt żywnościowy i stoisko sołeckie. W konkurencji na produkt żywnościowy sołectwa mogą wystawić produkty kulinarne w takich kategoriach, jak: potrawy, przetwory, wypieki i napoje. Ocenią je profesjonaliści. W konkurencji na stoisko sołeckie oceniany będzie wystrój, aranżacja, a także prezentacja sołectwa lub walorów swojej miejscowości na scenie. W poprzednich edycjach sołectwa wykazywały się tutaj wielką kreatywnością (w ubiegłym roku w konkursie zwyciężyło Sołectwo Tuławki z brawurową rolą sołtys Marii Kozioł jako matki chrzestnej lokalnej mafii).

Uczestników imprezy zabawiać będzie znany olsztyński zespół „Stare Drobne Małże”, który wykona przeboje polskie i zagraniczne. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie też gminny konkurs „Czysta Wieś 2016”, w którym wzięło udział 12 sołectw. Organizatorami konkursu „O Garniec Kłobuka” są: Gmina Dywity, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Sołectwo Tuławki i OSP Gminy Dywity.

Program:
13.00 Inauguracja imprezy.
•          Zespół „Stare Drobne Małże”
•          „Lokalne podróże kulinarne”, konkursowe prezentacje stoisk;
•          Potyczki kulinarne Sołectw - konkursy z Karuzelą Kultury
15.00  „Czysta Wieś” podsumowanie Gminnego Konkursu za 2016r.
16.30 „WIELKI FINAŁ KULINARNY”

Wręczenie nagród - podsumowanie konkursu na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity.
Mat. Urząd Gminy Dywity


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB