Ania Broda z koncertem w oranżerii

2016-08-25 09:39:01 (ost. akt: 2016-08-25 09:40:08)
Muzyka Lidzbark Warmiński, Oranżeria Kultury 28 sierpnia 2016
Ania Broda z koncertem w oranżerii

Autor zdjęcia: Renata Orlińska

Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, czyli Ania Broda, wystąpi w niedzielę (28 sierpnia) w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają niezapomniany, charakterystyczny głos Ani Brody przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której podporą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć świetnych płyt z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta”. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach.

Przed kilkoma laty opuściła Kapelę Brodów, koncentrując się wyłącznie na solowych dokonaniach: nagraniach, prowadzeniu warsztatów, koncertach z własnym zespołem. W autorskim dorobku ma trzy płyty: „A ja nie chcę spać!”, „6H” oraz „Najlepsze życzenie”, czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów.

Znacząca część jej muzycznych aktywności skierowana jest bezpośrednio do dzieci, choć prostota, melodyjność i wdzięk tej twórczości sprawiają, że trafia ona również do dorosłych. Sama o sobie mówi: „Inspiracją jest dla mnie piękna poezja dziecięca – szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni. Piosenki wykonuję w towarzystwie cymbałów, pianina i głosu”.

Koncert Ani Brody
28 sierpnia (niedziela), godz. 18:00
Oranżeria Kultury, Lidzbark Warmiński


Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Oranżerii Kultury,
od wtorku do soboty, w godz. 10-18.
Kontakt pod numerem telefonu: 517 262 146 lub pod adresem: oranzeria@lidzbarkw.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB