Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki po raz 14 w Olsztynie!

2016-09-01 12:50:39 (ost. akt: 2016-09-01 13:15:33)
Inne Olsztyn, 21 września 2016 - 23 września 2016
Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki po raz 14 w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Organizatorzy

21 września w Olsztynie rozpocznie się 14 edycja Dni Nauki i Sztuki. Wydarzenie otworzy spotkanie z kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem. Przez trzy dni odbędzie się masa pokazów, warsztatów, wycieczek plenerowych i eksperymentów. Wszystko po to aby popularyzować naukę i sztukę. Głównym organizatorem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Między 21 a 23 września w Olsztynie trwać będą Dni Nauki i Sztuki. Największa impreza popularyzująca sztukę i naukę w Olsztynie.

Pierwszego dnia na uczestników będzie czekać masa atrakcji, prócz wspomnianego spotkania z Krzysztofem Hołowczycem zobaczymy m.lin. Centrum Nauki Kopernik z wystawą „Eksperymentuj!”. Zobaczymy tablicę Galtona, szyfry, łamigłówki, najszybszą zjeżdżalnię, wirujące krzesełko, uwięzioną piłkę, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kulę plazmową, znikające barwy, trówymiarową układankę - Ludzkie ciało.

Prócz tego będziemy mogli sprawdzić szybkość swojej reakcji, oszukać swój wzrok, dowiedzieć się, jak powstaje film, a nawet wybrać się na efektowne pokazy pod nazwą „Strefa wiedzy PGNiG S.A.”. Gdzie zobaczymy ogniste efekty specjalne, obrotowe mini-tornado, sprawdzimy, czy banknoty spalają się w ogniu oraz jak działa ognista różdżka czarodzieja. Na zakończenie każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie. Organizatorzy i sponsorzy zapowiadają także próbę pysznego pieczywa wprost z Piekarni Tyrolskiej.

Wiele atrakcji dostępnych będzie także na placu przed Biblioteką Uniwersytecką. Będą tam m.in. kolorowe urządzenia naukowe: wielka kołyska Newtona, generator van de Graffa, Elektryczny Labirynt, koło optyczne "Wirujący krater", lewitująca piłka, rower elektrownia oraz pisanie lustrzane.

Mali naukowcy wyruszą na wyprawę w świat mikroskali, przeniosą się w świat zagadek i łamigłówek logicznych oraz wezmą udział w warsztatach kreatywnych razem z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

Zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Jak wydam mój pierwszy milion?”, organizowanego wspólnie z Fundacją Kronenberga przy City Handlowy, rozdamy atrakcyjne nagrody i sfotografujemy laureatów na tle wystawy najciekawszych prac. Prócz tego podczas imprezy zorganizowany będzie konkurs pt. „Energia do nauki” pod patronatem Grupy ENERGA. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody, wystarczy mieć trochę wiedzy na temat różnych rodzajów i źródeł energii.

Pełny program DNI NAUKI I SZTUKI >>

Więcej informacji na stronie DNI NAUKI I SZTUKI

Głównym organizatorem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB