Koncert rodzinny w Olsztynie. Wystąpi jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr dętych

2016-09-12 09:25:42 (ost. akt: 2016-09-12 09:26:48)
Muzyka 18 września 2016
Koncert rodzinny w Olsztynie. Wystąpi jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr dętych

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W niedzielę 18 września 2016 w niedzielę, o godz.11.00 zapraszamy młodą publiczność na pierwszy w 71.sezonie artystycznym Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Koncert rodzinny. W sali koncertowej Filharmonii wystąpi jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr dętych powstała w 1971 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

Zespół przez cały okres swojej działalności prezentuje wysoki poziom wykonawczy, koncertuje w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Anglii, Hiszpanii, Finlandii, Rosji, byłej Czechosłowacji, we Włoszech i w Hiszpanii oraz w Watykanie na audiencji z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II). W jej repertuarze znajdują się utwory muzyki poważnej oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Rocznie zespół daje kilkadziesiąt koncertów, uświetniając wiele wydarzeń kulturalnych, uroczystości i rocznic. Ma na swoim koncie również występy w telewizji.

Po przejściu w 2014 r. na emeryturę jej wieloletniego kapelmistrza zespołu, pana Bogdana Olkowskiego prowadzenie tej znakomitej orkiestry powierzono puzoniście naszej filharmonii, absolwentowi Akademii Muzycznej w Krakowie panu Rafałowi Krauze. Pod jego dyrekcją w Koncercie rodzinnym orkiestra dęta zaprezentuje przeboje muzyki filmowej, popularnej, rozrywkowej, standardy jazzowe oraz jak przystało na orkiestrę dętą muzykę marszową.

Do udziału w roli solistów kapelmistrz zaprosił swoich dwóch „symfonicznych” kolegów: trębacza – Ostapa Popovycha oraz klarnecistę – Dominika Jastrzębskiego. Jako że składy tego typu nieczęsto prezentują się na filharmonijnych estradach, niedzielny poranek zapowiada się bardzo obiecująco.


Serdecznie zapraszamy do sali koncertowej Filharmonii na Koncert rodzinny w dniu 18 września (niedziela), o godz.11.00. Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie (pon.-pt. w godz.10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem) Bilety można nabyć poprzez stronę internetową Filharmonii http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2063497 | 88.156.*.* 12 wrz 2016 10:58

    O Boże widzisz i nie grzmisz.Takie cuda to tylko w olsztyńskiej filharmonii.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz