Orientalna podróż do... Ostródy!

2016-09-14 15:37:36 (ost. akt: 2016-09-14 16:12:38) Artykuł sponsorowany
Inne 22 września 2016 - 24 września 2016
Orientalna podróż do... Ostródy!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Czas na zupełnie nowe doświadczenie. W sobotę 24 września 2016 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Kultury Azjatyckiej.

Bogaty i różnorodny program zaprezentują przedstawiciele z kilkunastu krajów Azji. Będzie to idealna okazja do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów z najdalszych zakątków świata.

Na scenie festiwalu będzie można zobaczyć na żywo jak wyglądają tradycyjne tańce ludowe, które zaprezentują zespoły taneczne z takich krajów jak Sri Lanka, Indie czy Wietnam. Wszystko to przy akompaniamencie ludowych melodii, przystrojone w tradycyjne stroje. Zabrzmią również tradycyjne instrumenty, których nazwy sprawią trudności niejednemu lingwiście. Dopełnieniem programu na scenie będą pokazy sztuk walki.

Przez cały czas trwania festiwalu odwiedzający będą mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych warsztatach i prezentacjach. Dla smakoszy i amatorów pichcenia w kuchni przewidziane są pokazy live cooking, gdzie będzie można zasmakować i poznać sekrety coraz bardziej popularnej w naszym kraju kuchni azjatyckiej (chińskiej, tajskiej, wietnamskiej). Równie ciekawie zapowiada się prezentacja ceremonii parzenia herbaty. Odważniejsi entuzjaści aktywności fizycznej będą mogli wziąć udział w prawdziwym treningu sztuk walki. Miłośnicy rękodzieła natomiast znajdą coś dla siebie, dzięki kiermaszowi. Dla zainteresowanych przewidziane są też warsztaty językowe i kaligraficzne.

Przez cały czas będą prezentowane również wystawy tematyczne, na których zaprezentowane zostaną dzieła sztuki.

Każdy zainteresowany zetknięciem się z tradycjami i kulturą azjatycką, ale w ich macierzystym kraju, będzie miał możliwość zapoznania się z jego atrakcjami i ofertą turystyczną na tematycznych stoiskach targowych ambasad i biur podróży.

Zapraszamy w dniach 22-24 września 2016 do Expo Mazury w Ostródzie!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB