Koncert Maltański w Olsztynie: wspaniałe głosy i idea

2016-09-15 08:19:21 (ost. akt: 2016-09-28 13:13:23)
Kultura 13 października 2016
Koncert Maltański w Olsztynie: wspaniałe głosy i idea

Najwspanialsze głosy w Polsce łączą się, by wesprzeć dzieła maltańskie w naszym regionie. I Koncert Maltański im. śp. ks. infułata Juliana Żołnierkiewicza odbędzie się 13 października o godz. 18.30 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Na scenie zobaczymy niezwykłych solistów w programie „Bitwa tenorów”. Zaśpiewają tenorzy: Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak oraz Alicja Węgorzewska — mezzosopran oraz sopranistki Marcelina Beucher i Kamila Cholewińska-Ledzion. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Artyści zaprezentują się w repertuarze operowym, ale przypomną też największe szlagiery muzyki filmowej.

Koncert Maltański ma również wymiar charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dzieł maltańskich w regionie warmińsko-mazurskim: Powiatowego Szpitala Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Domu Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku. Ten ostatni powstał w w 1991 roku, a Fundacja kieruje nim od 2009 roku. To miejsce stałego pobytu dla ok. 80 pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby układu nerwowego. Z kolei Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie jest zakładem opiekuńczo-leczniczym, w którym przebywają m.in. osoby wymagające opieki paliatywnej. Przebywają tu głównie osoby z różnymi innymi chorobami neurologicznymi, które wymagają całodobowej opieki medycznej.

Bilety-cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w cenie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Informacje: a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, tel. 500 603 603.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wojownik. #2962496 | 88.156.*.* 21 sie 2020 15:48

    Po koncercie Pan Mareczek nosił kartony do schowka. w Kartonach był alkohol. Ale zawsze po koncercie Dyrekcja zabierała alkohol , kanapki , ciasto. Najlepsze jak z kasjerki została sekretarka. Ale zaprasza na szkolenie jak zostać z kasjerki sekretarką. Jak wyrolować Fiskusa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ochrona Pentagram. #2644611 | 88.156.*.* 16 gru 2018 07:46

    Jest TV , wszyscy zadowoleni ale co ! Zepsuta winda dla niepełnosprawnych,płytki chodnikowe wystają , gdzie można połamać kości , niepełnosprawni mają kłopoty z korzystania WC ale są tenorzy Hura.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz