Koncert Maltański: W szranki staną młodzi tenorzy

2016-09-23 10:05:08 (ost. akt: 2016-09-28 13:12:13)
Koncert Maltański: W szranki staną młodzi tenorzy

Kamila Cholewińska-Lendzion

Autor zdjęcia: Archwium

Koncert Maltański będzie prawdziwą kulturalną ucztą. Melomani będą mogli przysłuchiwać nieprawdopodobnej muzycznej bitwie. Na scenie olsztyńskiej filharmonii w szranki staną młodzi zdolni tenorzy.

13 października o godzinie 18.30 rozpoczną się muzyczne zmagania. Walczyć będą: Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak. Tenorom będą towarzyszyć fantastyczne kobiety: Alicja Węgorzewska — mezzosopran oraz sopranistki i Kamila Cholewińska-Lendzion. A jeśli dodamy do tego wiadomość, że solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, a w repertuarze znajdą się największe szlagiery muzyki operowej, operetkowej czy filmowej, to już wiadomo, że czeka nas niezapomniany koncert, jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku.

Bitwa tenorów to nie tylko wydarzenie artystyczne na najwyższym poziomie, ale także wydarzenie o wymiarze społecznym, bo bitwa zostanie rozegrana podczas I Koncertu Maltańskiego, który nosi imię postaci wybitnej, której nie tylko w Olsztynie, ale i w regionie, nikomu przedstawiać nie trzeba, czyli śp. ks. Juliana Żołnierkiewicza. Ksiądz infułat był wieloletnim proboszczem parafii pw.

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, założycielem domu dla dzieci „Arka”, kapelanem Armii Krajowej, Solidarności, żeglarzy czy więźniów, pomagał wielu środowiskom, wspierał bezdomne zwierzęta. Nic zatem dziwnego, że ci, którzy mieli zaszczyt go poznać mówią, że był chodzącą dobrocią. Był też kawalerem Zakonu Maltańskiego, który na terenie Warmii i Mazur wciąż pomaga potrzebującym, m.in. prowadząc Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku. I właśnie na rzecz tych dwóch placówek zostanie przekazany dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na ten niezwykły koncert.

Warto już dzisiaj zapewnić sobie miejsce na widowni i pospieszyć do Biura Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” po bilety-cegiełki. Wydając zaledwie 150 zł bierzecie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach w 2016 roku, a przy tym możecie zapisać sobie dobry uczynek, bo wasza obecność jest równoznaczna ze wsparciem dzieł maltańskich.

sza

Bilety-cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w cenie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Szczegóły i informacje: a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, 500 603 603.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB