Rodzina Beksińskich, żywioł na platformie albo rewolwerowcy. Mamy bilety do kina!

2016-09-30 10:17:54 (ost. akt: 2016-09-30 10:19:23)
Rodzina Beksińskich, żywioł na platformie albo rewolwerowcy. Mamy bilety do kina!

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Nie masz pomysłu na wieczór? Wybierz się do kina Helios w Olsztynie. Tym razem polecamy filmy: "Ostatnia rodzina", "Żywioł. Deepwater horizon", "Siedmiu wspaniałych" oraz "Sekretne życie zwierzaków domowych". Poniżej instrukcja, jak zdobyć bilety.Jeśli nie wiesz, co wybrać, sprawdź nasze podpowiedzi. Poniżej opisy filmów i trailery. Dobrej zabawy!

Ostatnia Rodzina

Biograficzny. Reżyseria: Jan P. Matuszyński. W rolach głównych: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…***

Żywioł. Deepwater Horizon

Katastroficzny. Reżyseria: Peter Berg. W rolach głównych: Mark Wahlberg, Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski.

Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.
***

Siedmiu wspaniałych / The Magnificent Seven

Western. Reżyseria: Antoine Fuqua. W rolach głównych: Chris Pratt, Ethan Hawke, Denzel Washington.

Remake legendarnego westernu „Siedmiu wspaniałych”, w reżyserii Antoine’a Fuqua. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?


***

Sekretne życie zwierzaków domowych / Secret Life of Pets

Komedia familijna. Reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney.

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.


***


Więcej informacji o filmach, książkach, wystawach znajdziesz na stronie >>> Kultura.wm.pl

***Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB