Wielkie święto szkoły w Dywitach

2016-10-12 12:12:37 (ost. akt: 2016-10-12 14:02:16)
Inne 14 października 2016 - 15 października 2016
Wielkie święto szkoły w Dywitach

Autor zdjęcia: mat. prasowe

W dniu Święta Edukacji Narodowej 14 października szkoła w Dywitach będzie uroczyście obchodzić podwójny jubileusz: XXX-lecie szkoły w obecnym budynku i 71. rocznicę powstania polskiej szkoły w Dywitach. Program wydarzeń jest bardzo bogaty!

Obchody to znakomita okazja do przypomnienia dziejów szkoły, przedstawienia ludzi ważnych dla jej istnienia, a także możliwość spotkania i integracji społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Święto szkoły w Dywitach potrwa aż trzy dni, więc okazji do spotkań, rozmów i podziękowań nie zabraknie. Wszystko rozpocznie się w czwartek 13 października o godz. 9.00 ode wielkiej, kolorowej i głośnej parady uczniów osiedlowymi uliczkami wokół stadionu. Następnie dzieci starsze rozegrają grę terenową, która będzie zabawą z historią i okazją do rozmów z emerytowanymi już nauczycielami i dyrektorami szkoły. W tym dniu uczniowie skosztują urodzinowego tortu, którym w imieniu szkoły poczęstuje dyrekcja szkoły. Szkołę o godz. 13.00 odwiedzą też goście specjalni - Mamed Khalidow, mistrz MMA, mieszkaniec Kieźlin oraz jego trener Paweł Derlacz, absolwent dywickiej szkoły. Dla najmłodszych uczniów klas 0-3 przewidziano zabawę urodzinową, a dla starszych popołudniową dyskotekę.

Piątek 14 października, będzie dniem uroczystości oficjalnych. Pierwszym wydarzeniem o godz. 8.00 będzie msza święta w kościele parafialnym w Dywitach. Następnie na jubileuszową akademię zaproszeni zostaną goście – osoby znaczące dla rozwoju oświaty i szkoły oraz przedstawiciele poszczególnych klas. Akademia połączona będzie z wystawą historyczną na temat dziejów szkolnictwa w Dywitach. Goście będą też mogli zrobić sobie zdjęcie i dokonać wpisu do księgi pamiątkowej. Po południu o godz. 17.00 w Gok Dywity odbędzie się koncert jubileuszowy „Na warmińską nutę”, w którym wystąpią uczniowie szkoły.

Zwieńczeniem obchodów będzie Bal Absolwenta, który odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 19.00 w hotelu Omega w Olsztynie.

- Mamy nadzieję, że przy dźwiękach muzyki, w miłej atmosferze uda się nam połączyć wspomnienia pierwszych i ostatnich absolwentów naszej szkoły – mówi Ewa Romanowska, dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dywidziak #2087518 | 195.225.*.* 12 paź 2016 22:33

  Ku mojemu zaskoczeniu, byłego nauczyciela angielskiego nie zaproszono na uroczystość. Dzisiaj spotkałam go w Olsztynie i pytałam czy wybiera się na jubileusz. Może dlatego, że jest protestantem? Szkoda, bo miło wspominają moje dzieciaki lekcje z panem Piotrem. Żyjemy w wyznaniowym kraju i w publicznej szkole dyrektor boi się podpaść kościołowi. Żenada....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Złomiarz #2087164 | 188.146.*.* 12 paź 2016 16:23

  Oficjalna część obchodów rozpocznie się - mszą świętą, co ma piernik do wiatraka to rocznica szkoły a nie nauki religii. Żenada !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. enna #2087081 | 94.254.*.* 12 paź 2016 15:08

  Nie lubię tych podmiejskich szkółek. Bo niby to miasto, a jednak wieś. Nauczyciele żyją oderwani od rzeczywistości, starają się wypromować dzieci z bogatych domów, co potwierdza szkoła w Gietrzwałdzie albo rodzą w wieku gimnazjalnym jak w Stawigudzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz