XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki

2016-10-13 13:14:50 (ost. akt: 2016-10-14 14:42:21)
Sport Olsztyn, Hala Urania 22 października 2016
XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki

Do Olsztyna ponownie zawita Festiwal Sztuk Walki, który odbędzie się 22 października. Jest to jedenasta już edycja imprezy, podczas której będziemy mieli okazję obserwować zmagania najlepszych zawodników z Warmii i Mazur.

Spokojnie można powiedzieć, że Olsztyn sportami walki stoi. Nie tylko chodzi tu o wspaniałych zawodników, jakimi może się poszczycić, ale również o Festiwal Sztuk Walki. Można pokusić się o stwierdzenie, że wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz imprez sportowych, bo będzie to już jedenasta edycja festiwalu. Kibice nie będą zawiedzeni, bo będą mogli obserwować zmagania zawodników z wielu dyscyplin, m.in. aikido, judo, zapasów, taekwondo, capoeiry, jujitsu, MMA, boksu oraz krav-magi. Jednak to nie koniec niespodzianek, bo na miłośników tych dyscyplin sportowych czekają Walki Finałowe Mistrzostw Polski w Karate.

– Festiwal robimy po raz jedenasty. Zaprezentują się olsztyńskie kluby, które prowadzą zajęcia z różnych form walki. Karate, aikido, krav-maga, MMA, czyli cały przekrój walk. Jest to też swego rodzaju oferta dla olsztynian, którzy chcieliby spróbować różnych technik, dyscyplin – mówi Marek Makowski z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Mamy w tym roku osiem drużyn, a do tego dochodzą Mistrzostwa Polski w Karate, które odbywać się będą od rana w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania”. W ramach festiwalu odbędzie się również komplet walk finałowych. Na koniec całego festiwalu odbędzie się specjalny występ naszego gościa, Jerzego Ludziejewskiego, który zaprezentuje indywidualny pokaz karate z użyciem japońskiego miecza zwanego kataną – dodaje.

Jeśli chcesz dopingować swoim ulubionym zawodnikom przyjdź w sobotę, 22 października do Hali „Urania”. Początek sportowych zmagań o godz. 17. Za wstęp nic nie płacisz! Organizatorem XI Olsztyńskiego Festiwalu Sztuk Walki jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB