Targi kariery na Warmii i Mazurach

2016-10-17 11:48:09 (ost. akt: 2016-10-17 11:52:31)
Inne Olsztyn 20 października 2016 - 23 października 2016
Targi kariery na Warmii i Mazurach

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dziś rozpoczyna się VIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach, który potrwa do 23 października. Hasło tegorocznych obchodów to „Nowe wyzwania rynku pracy”.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w 200 wydarzeniach. Akcja jest ogólnopolska, ale wydarzenia organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy będą miały charakter wojewódzki.

– Do współpracy zaprosiliśmy instytucje, które z nami współpracują w ramach Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, tj. 70 instytucji – mówi Bożena Piątek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Misją Tygodnia Kariery jest uświadomienie uczestnikom problemów i wyzwań stojących przed rynkiem pracy. W tym celu zaplanowano liczne spotkania.

- Są to konferencje, targi pracy, konkursy, spotkania, debaty, warsztaty na temat nowych wyzwań rynku pracy, oraz o tym, co w najbliższych latach na rynku pracy będzie się zmieniało i jaki wpływ będą miału zmiany demograficzne, migracje, rozwój rynku czy to, że rynek pracodawcy zmienia się na rynek pracownika i jak my jesteśmy na to przygotowani – wymienia Piątek.

OTK 2016 rozpocznie się wojewódzką konferencją pt. „Nowe wyzwania rynku pracy”, która odbędzie się w Olsztynie. W programie przewidziano wystąpienia ekspertów przedstawiające wybrane problemy rynku pracy oraz dyskusję panelową, podczas której specjaliści omówią zagadnienia na temat kompetencji przyszłości oraz nowoczesnych technik poszukiwania pracy. Udział w wydarzeniach może wziąć każdy zainteresowany.

mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB