PRO8L3M, drum and bass i nie tylko. Najciekawsze koncerty listopada

2016-11-02 21:17:04 (ost. akt: 2016-11-03 10:04:32)
Muzyka 12 listopada 2016
PRO8L3M, drum and bass i nie tylko. Najciekawsze koncerty listopada

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Piotr Pytel

W listopadzie będzie można zobaczyć na żywo w Olsztynie kilka ciekawych projektów muzycznych. Zapraszamy do przewodnika koncertowego przygotowanego przez naszego dziennikarza.

Zapraszam do kolejnego przewodnika po miejscach i wydarzeniach, które zrobią różnicę na klubowo-muzycznej scenie Olsztyna. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu – ostrzegam wszystkich wielbicieli studenckiego plumkania na gitarkach i skocznych dyskotekowych kawałków – nie znajdziecie tu swoich ulubionych zespołów. Dlaczego? Bo po prostu nie.

Listopad zapowiada się jeszcze lepiej od października. Będzie coś dla smakoszy polskiego rapu, elektronicznych brzmień i ściany dźwięku.

PRO8L3M x Włodi

Już 4 listopada w Nowym Andergrancie koncert, na który czekam od wielu miesięcy. Pierwszy występ grupy PRO8L3M w Olsztynie. Razem ze Steezem i Oskarem zagra też kolejny z moich ulubionych raperów – Włodi.

Debiutancki album warszawskiego zespołu to jedna z najlepszych polskich produkcji rapowych w historii – dopracowana na poziomie tekstowym i muzycznym.
Włodi to legenda polskiego rapu, współzałożyciel legendarnej Molesty i przede wszystkim świetny raper.SYNY

Dzień po koncercie Tides of Nebula w Arte Klubgalerii (12.11) w Arte Klubogalerii zagrają SYNY. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Kultury w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury. Syny to duet utworzony w 2014 roku przez producenta 1988 oraz rapera, tekściarza i producenta Roberta Piernikowskiego. Ich debiutancki album "Orient" wydany został w 2015 roku przez niezależną wytwórnię Latarnia. "Orient" jest płytą niejednoznaczną, pełną strzępów zdań i słów, skojarzeń, błędów językowych i klisz tworzących złożone obrazy. Ta płyta to esencja wyciśnięta z tego, co w rapie najciekawsze - płyta brudna, szczera i spontaniczna, ale tworzona niemal z filmowym wyczuciem - na koncertach przybierająca energiczną, lecz hipnotyzującą zarazem formę która w połączeniu z synowską charyzmą wciąga od początku do końca.

Materia prezentuje: Electrosoul System

Po koncercie zespołu SYNY będzie można pobawić się przy połamanych rytmach drum and base. W Arte Klubogalrii zagra gość z Moskwy. Electrosoul System to pseudonim rosyjskiego producenta muzyki drum'n'bass - Andreya Burtaeva.

(o godzinie 19.30).


Michał Krawiel

Chcesz zadać pytanie autorowi tekstu? Obserwuj go na Facebooku.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fan od 1996 #2104500 | 188.146.*.* 3 lis 2016 08:02

    "base" ???? what ????

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)