Ruszyła Scena Musicalowa. Śpiew i taniec wracają do Olsztyna

2016-11-03 07:33:10 (ost. akt: 2016-11-03 07:47:26)
Ruszyła Scena Musicalowa. Śpiew i taniec wracają do Olsztyna

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W środę oficjalnie ruszyła Warmińsko-Mazurska Scena Musicalowa. To pierwsza placówka w mieście, która będzie kształciła przyszłych aktorów musicalowych.

Pierwszy występ uczniów Warmińsko-Mazurskiej Sceny Musicalowej jest zaplanowany na czerwiec 2017 r. Ale do tego jeszcze długa droga, bo Scena dopiero zainaugurowała działalność. Jej pomysłodawcą jest Grzegorz Lewandowski, solista Teatru Muzycznego w Łodzi.

— Choć w Olsztynie nie mieszkam od urodzenia, to jednak czuję się olsztyniakiem. Od kilku lat obserwuję, jak taniec i scena muzyczna w Olsztynie umierają. Chciałbym, żeby taniec do Olsztyna wrócił! Żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać do Gdyni, Gdańska czy Warszawy, żeby szlifować swoje talenty, tylko żeby mogli robić to tutaj, na miejscu — mówił Grzegorz Lewandowski podczas konferencji w Eranova.

Ze swoim pomysłem kilka miesięcy temu zadzwonił do Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, wielokrotnych mistrzów Polski i świata w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. To właśnie oni razem z Piotrem Galińskim, znanym jako król polskiej choreografii, oraz pedagogami i artystami z Akademii Muzycznej w Łodzi i Warszawie będą szkolili muzyczne talenty w Olsztynie.

Dotychczas odbyły się cztery castingi, podczas których wyłoniono prawie 40 uczniów nowo powstałej szkoły. To nie koniec naboru. Castingi będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 12 w Eranova. Zaproszone są na nie osoby w wieku od 12 do 24 lat. — Zapraszamy serdecznie, bo ciągle brakuje nam ludzi. Żeby wystartować, potrzeba 60-70 uczestników — wyjaśnił Krzysztof Wasilewski.
Próby w szkole rozpoczną się 12 listopada. Pierwszą poprowadzi Stefano Silvino, zwycięzca finału You Can Dance 9.

ez

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ALi #2152297 | 83.6.*.* 5 sty 2017 23:07

  Lewandowski na czele. To gwarantuje totalna klapę. ha ha ha.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kebiz #2104614 | 88.156.*.* 3 lis 2016 09:47

  Tylko popierać i zachęcać, by mnożono takie zbożne pomysły !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jadwiga_Misiak #2104612 | 83.3.*.* 3 lis 2016 09:47

  Umiera? Taniec? W Olsztynie? Czy Wy słyszeliście choćby o ostatnich sukcesach grup tanecznych Pryzmat(Pani Kasia Grabińska- ArtOffnia- przygotowała choreografię) odniesionych w Krakowie? Nie, Wy pewnie tylko tańce nove znacie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz