Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości

2016-11-07 08:51:41 (ost. akt: 2016-11-07 08:56:08)
Inne Olsztyn, plac Bema 10 listopada 2016
Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy placu Bema w Olsztynie 10 listopada odbędzie się V Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości. Impreza rozpocznie się o godz. 15:30 w holu urzędu, gdzie odbędą się rodzinne warsztaty robienia kotylionów.


O godz. 17 rozpocznie się główna część imprezy. W programie występy werblistów z grupy Warmia Rhythm Team, Chóru Warmii i Mazur z Gietrzwałdu, Zespołu Wokalnego Cantemus z Dywit oraz solistów, laureatów patriotycznych konkursów muzycznych. Nie zabraknie też muzycznej niespodzianki.

Wśród atrakcji towarzyszących imprezie są: obóz wojskowy i szpital polowy grupy rekonstruktorów historycznych, musztra dla dzieci, replika broni z 1918 r., partyzancki duet mandolinowo-akordeonowy z Węgoja oraz śpiewniki, kotyliony i gorąca herbata z cytryną dla uczestników imprezy.

Ideą Powiatowej Wigilii Święta Niepodległości jest radosne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Co roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Olsztynie w biało-czerwonej iluminacji gromadzą się mieszkańcy, by wspólnie śpiewać.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB