Gala finałowa i wernisaż OMF 2016

2016-11-10 06:59:16 (ost. akt: 2016-11-10 07:15:14)
Kultura 10 listopada 2016
Gala finałowa i wernisaż OMF 2016

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Dzisiaj (czwartek) odbędzie się gala finałowa i wernisaż wystawy pokonkursowej XII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 2016 w Galerii Amfilada (kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, I piętro). Początek o godz. 18.

OMF to coroczny, ogólnopolski konkurs fotograficzny kierowany do wszystkich osób zainteresowanych fotografią. Od 2004 roku tematyka konkursu obejmuje kategorie: • człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie) • przyroda (pejzaż, fauna, flora) • architektura.

W każdej z kategorii Jury konkursu przyznaje statuetki: • I miejsce – Złote Szkło • II miejsce – Srebrne Szkło • III miejsce – Brązowe Szkło • Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna. Ponadto laureaci otrzymują nagrody rzeczowe w postaci specjalistycznego sprzętu fotograficznego i komputerowego. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą podczas uroczystej gali finałowej oraz na wystawie pokonkursowej w siedzibie MOK w Olsztynie.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w ciągu dziesięciu lat na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń fotograficznych w Polsce. Każda edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie dzięki znakomitej obsadzie jurorskiej (Jacek Porem- ba, Wojtek Wieteska, Filip Ćwik, Igor Omulecki, Paweł Staszak, Ryszard Czerwiński, Mieczysław Wieliczko, Izabela Jaroszewska, Tomek Sikora, Janusz Kobyliński) i wysokiemu poziomowi artystycznemu. Wstęp na galę wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB