Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Hazard: zagrożenia dla państwa i jednostki

2016-11-16 15:46:40 (ost. akt: 2016-11-18 15:47:44)
Inne 24 listopada 2016
Hazard: zagrożenia dla państwa i jednostki

Autor zdjęcia: pixabay.com

Konferencja „Hazard: zagrożenia dla państwa i jednostki” odbędzie się 24 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie.

Hazard jest biznesem, szczególnie w krajach, w których nie jest zabroniony, zasilając budżet państwa przez podatki. Jest jednocześnie polem działalności przestępczej, przynoszącej bardzo duże zyski. Może być przyczyną uzależnienia. Obowiązująca w Polsce od 2009 roku ustawa o grach hazardowych miała ograniczyć szkodliwe zjawisko. Okres od jej przyjęcia wydaje się być dostatecznie długim dla dokonania ocen oraz dyskusji nad założeniami nowej ustawy ze szczególnym uwzględnieniem ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczeń występowania zjawiska szarej strefy w środowisku gier hazardowych w Polsce.

Organizator, Katedra Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaprosił do dyskusji naukowców, praktyków oraz przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, w których kompetencjach występuje zapobieganie i zwalczanie hazardu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB