Debiutanci zaprezentują się w bibliotece

2016-11-23 12:34:09 (ost. akt: 2016-11-23 13:24:30)
Kultura Stary Ratusz WBP w Olsztynie 28 listopada 2016 11:30
Debiutanci zaprezentują się w bibliotece

Autor zdjęcia: WBP Olsztyn

Olsztynianie będą mieli okazję poznać twórczości debiutantów. Laureaci konkursu literackiego „Olsztyński Debiut 2016” zaprezentują się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

W pierwszych dniach września rozstrzygnięto Konkurs Literacki „Olsztyński Debiut 2016” zorganizowany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Olsztynie. Konkurs adresowany był do pisarzy urodzonych lub zamieszkałych na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także tych, których losy związane są z naszym regionem. Jury w składzie: Kazimierz Brakoniecki, Zbigniew Fałtynowicz oraz Krzysztof D. Szatrawski po dokładnym rozpatrzeniu i przedyskutowaniu propozycji konkursowych podjęło decyzję o nagrodzeniu dwóch książek prozatorskich: "Jura" Katarzyny Matwiejczuk oraz Korszakowo "Jakuba Michalczen"i.
Nagrodą w konkursie jest publikacja debiutanckich utworów, z którymi można będzie zapoznać się podczas poniedziałkowego spotkania.

Kim są debiutanci?

Katarzyna Matwiejczuk – urodzona w 1984 roku w Szczecinie, wychowana na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, zamieszkała w Jedzbarku na Warmii. Z wykształcenia filmoznawczyni po UJ, z zamiłowania pieśniarka ludowa. Publikowała (jako Katarzyna Gąsior) m.in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Kulturze Współczesnej”, „Muzyce w Mieście”, „Opcjach”, „Studiach Filmoznawczych” oraz kilku tomach z serii wydawniczej „Literatura na Ekranie”. Od 2016 roku prowadzi wraz z mężem ekologiczne gospodarstwo zielarskie. Laureatka konkursu literackiego Olsztyński Debiut 2016.

Jakub Michalczenia – urodzony w 1986 r. w Kętrzynie. Większą część życia spędził w kolejarskim miasteczku Korsze na Warmii. Obecnie związany z Olsztynem. Nagrodzony w konkursie literackim „Olsztyński Debiut 2016”. Zbiór opowiadań „Korszakowo”, napisanych w latach 2005-2006, to jego pierwsza książka.

Spotkanie z młodymi prozaikami odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godz. 17.30 w Starym Ratuszu (II piętro), ul. Stare Miasto 33.

źródło: WBP w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB