Pozwól mi próbować jeszcze raz. Recital Ewy Błaszczyk

2016-11-27 18:51:17 (ost. akt: 2016-11-27 18:55:14)
Kultura 28 listopada 2016

Pozwól mi próbować jeszcze raz. Recital Ewy Błaszczyk

Zapraszamy na recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegów wszczepienia stymulatorów do mózgu.

Zobacz także: Budzik dla dorosłych w Olsztynie coraz bliżej. Kolejni pacjenci w śpiączce dostali stymulatory W maju 2016 roku przeprowadzono w Olsztynie pierwsze w Polsce zabiegi wszczepienia stymulatorów pacjentom w śpiączce Kończą się prace legislacyjne nad wdrożeniem w życie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które reguluje wybudzanie ze śpiączki dorosłych pacjentów. Jednocześnie...
Recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz" odbędzie się 28 listopada (poniedziałek) o godz. 19 w Teatrze im. Stefana Jaracza. Bilety w cenach 40 i 30 zł do nabycia w kasach teatru.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie zabiegów wszczepiania stymulatorów do mózgu u pacjentów w śpiączce. Te nowatorskie zabiegi przeprowadza od maja tego roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie.


Ewa Błaszczyk
Marcin Partyka / instrumenty klawiszowe
Andrzej „e-moll” Kowalczyk / gitara, wokal
Sebastian Feliciak / saksofony
Marianna Janczarska / gitara, wokal

projekcje: Wojciech Drozdowicz, Anna Blaszczyk, Paweł Wilewski

Ewa Błaszczyk - aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka. W 1978 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna). Występowała na kilku warszawskich scenach, z Teatrem Studio związana jest od 1994 roku. Grała m.in. w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Grzegorzewskiego, Krzysztofa Warlikowskiego. Jako aktorka śpiewająca występowała w operach i spektaklach muzycznych Ryszarda Peryta oraz własnych recitalach (Nie żałuję, 1992; Tam gdzie nie widać oczu, 1999; Nawet gdy wichura, 2007; Pozwól mi spróbować jeszcze raz, 2015), z których część można było oglądać w Teatrze Studio. Śpiewa głównie piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Jacka Kleyffa, Wojciecha Młynarskiego oraz Jacka Janczarskiego. Ponadto aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, prowadzi Fundację Akogo? pomagającą dzieciom z urazami neurologicznymi. Jest także współautorką książki będącej zapisem osobistej rozmowy aktorki z Izabelą Górnicką-Zdziech Wszystko jest takie kruche wydanej w 2010 roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB