Gala Sylwestrowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2016-12-27 12:54:52 (ost. akt: 2016-12-27 12:58:01)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska 30 grudnia 2016 - 31 grudnia 2016
Gala Sylwestrowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Mat. prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W najbliższy piątek i sobotę (30 i 31 grudnia) w olsztyńskiej filharmonii, odbędą się koncerty "Gali Sylwestrowej". Orkiestrę symfoniczną filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi Piotr Sułkowski, a jako soliści wieczoru wystąpią: Katarzyna Mackiewicz – sopran i Dmitry Kalyaka (Rosja) – tenor.

Katarzyna Mackiewicz ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. N. Rimskiego - Korsakowa w Petersburgu (Rosja). Sopranistka z powodzeniem brała udział w kilkunastu prestiżowych konkursach wokalnych, z których warto wyróżnić: „The Riccardo Zandonai International Opera Competition", Riva del Garda - III nagroda, Włochy (2014), „Belvedere Hans Gabor” International Opera Competition, Amsterdam, Holandia - nagroda specjalna (2013), Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie - I nagroda (2010), I Międzynarodowy Konkurs Wokalnym im. F. Lehara, Budapeszt Węgry (2010), Konkurs wokalny „Wiosna romansa " St. Petersburg, Rosja – I nagroda (2010).

Artystka prowadzi działalność koncertową głównie za granicą. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Gwiazdy Białych Nocy” w Petersburgu (2005), Festiwalu Jakuba Pustina i jego gości” (2008) w Czechach, Międzynarodowym Festiwalu Operowym im. Szaliapina w Kazaniu, w Rosji w latach 2010 r., 2011 r., 2013 r. i w 2014 r., International Music Festival „Musica Viva” w Bukareszcie(2013), „I Budapesti Operett Musical Fesztival” w Budapeszcie (2013) „IV International Pafos Open Music Festival” na Cyprze (2014), „Musica Riva Festival” w Riva del Garda, Włochy (2014), „Opera in Tallin City Hall” w Estonii (2014), Festival „Silk Way 2015”
w Astanie, Kazachstan, „Feel Russia 2016” w Monachium, Atenach i Wiedniu.

Dmitry Kalyaka (Rosja) zalicza się obecnie do grona najlepszych rosyjskich tenorów. Artysta współpracuje na stałe ze słynnym Teatrem Marińskim w Petersburgu. Jego życiorys artystyczny obejmuje m.in. uczestnictwo w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez najwybitniejszych śpiewaków operowych Rosji i Europy. Spośród jego licznych sukcesów wokalnych warto wspomnieć choćby ten sprzed roku – w 2015 r. Dmitry Kalyaka zwyciężył w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. F. Chopina w Petersburgu. Artysta współpracuje z wieloma dyrygentami i orkiestrami Rosji mając na swoim koncie występy w jej najważniejszych teatrach operowych. W swoim repertuarze posiada m.in. arie i duety z oper P. Czajkowskiego, P. Mascagniego, S. Moniuszki oraz pieśni K. Szymanowskiego, J.I. Paderewskiego czy F. Chopina.

Choć najpiękniejsze arie i duety z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz walce i polki rodziny Straussów, które usłyszymy 30 i 31 grudnia 2016r. wszyscy bardzo dobrze znamy, to niezmiennie każdego roku ulegamy ich niepowtarzalnemu czarowi. A występ dwójki znakomitych solistów: sopranistki - Katarzyny Mackiewicz i tenora - Dmitrija Kalyaki gwarantują melomanom udział w „niezwykłej gali sylwestrowej”.

"Gala Sylwestrowa"
Filharmonia Warmińsko-Mazurska (Olsztyn)

30 grudnia, godz. 19
31 grudnia, godz. 20.30

Mat. prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB