„Koncert marszałkowski” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2017-01-02 10:35:03 (ost. akt: 2017-01-02 12:25:32)
Inne Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska 5 stycznia 2017
„Koncert marszałkowski” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Gospodarzem pierwszego wydarzenia artystycznego w 2017 roku w Filharmonii będzie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

„Koncert marszałkowski”, który odbędzie się w dniu 5 stycznia, o godz.19.00 uświetni występ znakomitej sopranistki Małgorzaty Kulińskiej. W jej wykonaniu z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcja Piotra Sułkowskiego usłyszymy arie ze znanych operetek m.in. takich jak: Hrabina Marica, Księżniczka czardasza – Imre Kálmána, Wesoła wdówka, Giuditta, Paganini, Carewicz, Kraina uśmiechu - Franciszka Lehára.

Małgorzata Kulińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi – Wydziału Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno – Aktorskiego. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w Weselu Figara – W. A. Mozarta. W latach 2000-2005 artystka była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie śpiewa czołowe partie operowe. W 2004 została solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.

A czyje kompozycje w wykonaniu filharmoników warmińsko-mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego miałaby dopełnić „Koncert marszałkowski”? Oczywiście tylko muzyka dynastii Straussów i ich walce, polki i marsze. Warto dodać, iż sztandarowa pozycja noworocznych koncertów, utwór autorstwa Johanna Straussa II – walc Nad pięknym modrym Dunajem, po raz pierwszy zabrzmiał w lutym 1867 roku. Tak, więc w 2017 roku przypada 150 rocznica powstania tej popularnej na całym świecie kompozycji.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB