Before Carnival 2017. Duet El Nino Soto& Martin Złotnicki w Sowie

2017-01-02 13:00:49 (ost. akt: 2017-01-02 13:10:18)
Muzyka 5 stycznia 2017
Before Carnival 2017. Duet El Nino Soto& Martin Złotnicki w Sowie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Galeria Sowa i Studio Animacji Ruchowej RYTM zaprasza na wieczór w rytmie flamenco. 5 stycznia w Sowie wystąpi duet El Nino Soto& Martin Złotnicki.

Before Carnival 2017
Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2
05.01.2017 godz 20.00
Bilet 25zł do 22.00. After party 10zł po 22.00

El Nino Soto
Obecnie jedyny śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli. Sztuka flamenco była obecna w jego domu od zawsze. Największy wpływ na jego zamiłowanie do śpiewu miał jego wujek el Lebrijano – jeden z najwybitniejszych artystów flamenco swojego pokolenia.

Swoje doświadczenie zdobywał na ulicach Sewilli. Początkowo rozwijał swój talent w miejscowych barach, tawernach czy fiestach flamenco. Jego styl śpiewu reprezentuje nowoczesny nurt flamenco tzw. flamenco moderno. Jego charyzmatyczna osobowość sprawia, że występy przepełnione są energią, rytmem i pozwalają poczuć się jak na prawdziwej cygańskiej fieście.

Martin Złotnicki
Gitarzysta flamenco oraz klasyczny. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, w roku 2013 uczyłsięu hiszpańskich gitarzystów Rubena Parejo i Juana de Pilar w ramach pobytu stypendialnego w Walencji. Koncertuje równieżw Hiszpani, Portugalii, Francji, Niemczech.

Grał między innymi w ramach X Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego, VI Lubuskich Spotkań Gitarowych, XVII Międzynarodowych SpotkańGitarowych w Sanoku, wielokrotnie w ramach Polskiej Akademii Gitary, podczas Polsko-Niemieckich Dni Gitarowych w Teatrze we Frankfurcie nad Odrą, Międzynarodowego Festiwalu “Muzyka świata w Pabianicach”, Międzynarodowego Festiwalu “Sztuka łączy pokolenia” we Wrocławiu, Międzynarodowego festiwalu “Muzyka Ignacego Schnabla” w Nowogrodźcu, wielokrotnie w ramach wrocławskiego Ethno Jazz Festiwal.

Współtworzy projekty Vertical Trio, Jacaras oraz Fado Polaco, gdzie stale współpracuje z portugalskim wokalistą - Joao de Sousa, a także w projekcie Latino z argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB