Kolędowanie przy szopce w Dywitach i Orszak Trzech Króli we Frączkach

2017-01-04 13:55:40 (ost. akt: 2017-01-04 13:57:16)
Inne 6 stycznia 2017
Kolędowanie przy szopce w Dywitach i Orszak Trzech Króli we Frączkach

Autor zdjęcia: mat. UM Dywity

Wspólne śpiewanie kolęd z Anią Brodą i zespołem wokalnym Cantemus w Dywitach oraz kolorowy Orszak Trzech Króli we Frączkach – tak będzie wyglądało w piątek 6 stycznia święto Trzech Króli w Gminie Dywity. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnego świętowania!

Święto Trzech Króli w Gminie Dywity zapowiada się śpiewająco, niezwykle kolorowo i bardzo zimowo. Na terenie gminy w piątek 6 stycznia odbędą się dwa wydarzenia, w których warto wziąć udział wspólnie z całą rodziną. Pierwszym z wydarzeń jest Orszak Trzech Króli, który już po raz drugi w historii odbędzie się we Frączkach. O godz. 12.00 w miejscu połączenia trzech dróg – od strony Gradek przywędrują trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W czasie wędrówki odbędzie się spotkanie z Aniołem, królem Herodem oraz złożenie darów u żłóbka w miejscowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny.

- Tradycyjnie już Święta Rodzina została wybrana spośród mieszkańców naszej wsi – mówi Alicja Wąsik, prezes stowarzyszenia Nasza Wieś z Frączek, jeden ze współorganizatorów orszaku. - Tuż po zakończeniu przemarszu zostanie odprawiona msza święta. Zapraszamy serdecznie, dołączcie do Orszaku zakładając peleryny koloru czerwonego, niebieskiego lub zielonego.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli we Frączkach są: proboszcz miejscowej parafii, stowarzyszenie „Nasza Wieś” oraz mieszkańcy Gradek i Frączek.

Cztery godziny później, a więc o godz. 16.00 przy dywickiej żywej szopce obok Stodoły rozpocznie się drugie w historii Dywickie Kolędowanie Mieszkańców. Na wspólne śpiewanie zaprasza Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

- Znane i lubiane kolędy, a także te mniej znane, ale piękne, regionalne kolędy zaśpiewamy wspólnie z samą Ania Brodą oraz dziećmi ze Studia Piosenki przy GOK i zespołem wokalnym Cantemus – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.
Jako, że na piątek synoptycy przewidują mroźną, zimową aurę zziębnięci uczestnicy będą mogli rozgrzać się gorącą herbatą w Stodole oraz posilić najlepszymi pączkami w okolicy autorstwa Smaki Gabi. Dodatkowo osoby, które się przebiorą za orszakowe postaci otrzymają słodkie upominki. W święto Trzech Króli zapraszamy do Dywit!

mat. UM Dywity

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB