Aby ferie były bezpieczne! Festyny edukacyjne dla dzieci

2017-01-10 15:13:51 (ost. akt: 2017-01-11 10:23:57)
W plenerze 13 stycznia 2017 - 20 stycznia 2017
Aby ferie były bezpieczne! Festyny edukacyjne dla dzieci

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Już po raz czwarty w powiecie olsztyńskim tuż przed zimowym wypoczynkiem odbędą się festyny edukacyjne. Podczas pokazów ratowniczych przedstawiciele służb propagować będą bezpieczne zachowania.

Nad czterema jeziorami w powiecie olsztyńskim odbędą się festyny, w których uczestniczyć będzie około 2,5 tys. dzieci. Inauguracyjne spotkanie zaplanowane jest na 13 stycznia br. w miejscowości Swobodno nad Jeziorem Limajno. Kolejne odbędą się w Olsztynku – Jezioro Jemiołowo 16 stycznia, w miejscowości Tumiany 18 stycznia; i 20 stycznia na plaży „Słoneczny Brzeg” nad Jeziorem Dadaj. festyny odbywać się będą w godz. 10.00-12.00.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Na plaży będzie można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci będą mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem będzie zimowe bezpieczeństwo.

Uczestnicy festynów zobaczą na żywo, co dzieje się z osobą pod którą załamał się lód, jak trudno jest o własnych siłach wydostać się na brzeg. Pokazy przygotowane przez policyjnych wodniaków, ratowników medycznych i strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że żadna grubość lodu nie jest bezpieczna. Lód jest zdradliwy i nie jest miejscem do zabawy.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów w wykonaniu służb mundurowych i medycznych, dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Najmłodszych rozgrzewać będzie gorący poczęstunek. Na terenie plaży przygotowane będą stoiska leśników dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii.

mat. KMP Olsztyn
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB