Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Templariusze znów na fali popularności

2017-01-11 11:09:45 (ost. akt: 2017-01-11 11:25:30)
Kultura 11 stycznia 2017
Templariusze znów na fali popularności

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Średniowiecznych Ubogich Rycerzy Świątyni otacza wiele tajemnic. Sprawa templariuszy dzieli, ale i fascynuje. A opowiada o nich Jadwiga Bryczkowska, olsztyńska pisarka. Dziś w Książnicy Polskiej spotkanie promujące jej najnowszą powieść „Papieski manuskrypt”. Start o godz. 17.30.



Olsztynianka, Jadwiga Bryczkowska promuje swoją drugą powieść, po entuzjastycznie przyjętym przez czytelników „Sezamie tajemnic”.

Autorka, zanim została pisarką, była nauczycielką matematyki, potem pracowała jako sędzina, w końcu została kierownikiem warsztatów terapii zajęciowej. Powołanie do pisarstwa odkryła na emeryturze. „Sezam tajemnic” był debiutem pisarskim. 
W „Papieskim manuskrypcie” bohaterka Jadwigi Bryczkowskiej, podobnie jak kiedyś bohaterki Joanny Chmielewskiej, ma wyjątkowy talent do wplątywania się w sytuacje nie tylko niecodzienne, ale i naprawdę niebezpieczne. Nie tylko to je zresztą łączy! Także poczucie humoru, optymizm w najtrudniejszych nawet sytuacjach, odwaga, życzliwość? No, po prostu są to sympatyczne i równe babki, których nie sposób nie polubić! Na tropie intrygi bohaterki nie powstrzyma żadna przeszkoda. Chcecie dowiedzieć się, co współcześnie znaczą dziś przekazy templariuszy? Przyjdźcie na spotkanie.

Wstęp wolny.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB