Kaziuki-Wilniuki po raz trzydziesty trzeci

2017-02-08 18:16:56 (ost. akt: 2017-02-08 18:33:02)
Kultura 3 marca 2017
Kaziuki-Wilniuki po raz trzydziesty trzeci

Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego przyjeżdża do Kętrzyna.

Autor zdjęcia: materiały MDK w Lidzbarku Warmińskim

W piątek 3 marca o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 A w Kętrzynie odbędą się już trzydzieste trzecie Kaziuki-Wilniuki. Wstęp wolny.

W tym roku na XXXIII Kaziukach – Wilniukach widzowie będą mieli okazję obejrzeć program artystyczny wykonany przez Zespół Tańca Ludowego “PERŁA” z Niemenczyna na Litwie, Zespół Tańca Ludowego “PERŁA WARMII” z Lidzbarka Warmińskiego, Trio “WILEŃSKA BIESIADA” z Wilna, KAPELA ŚWIĘTOJAŃSKA z Sużan na Litwie oraz Zespół TUMIELANKA z Litwy.

Koncertom towarzyszy JARMARK WILEŃSKI z rękodziełem, regionalnymi potrawami i wydawnictwami. Jarmark cieszy się już od dawna dużym zainteresowaniem mieszkańców Warmii, którzy czekają na te spotkania cały rok.

Gawędziarze ludowi - Anna Adamowicz – “Ciotka Franukowa” i Domunik Kuziniewicz - "Wincuk Bałbatunszczyk", gwarą wileńską łączyć będą tradycję i współczesność, przypominając o zwyczajach, tradycji i kulturze.

Źródło: IT

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB