Koncerty, imprezy i spotkania kulturalne. Sprawdź nasze propozycje na weekend

2017-02-17 15:56:22 (ost. akt: 2017-02-17 16:21:28)
Koncerty, imprezy i spotkania kulturalne. Sprawdź nasze propozycje na weekend

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W najbliższy weekend w Olsztynie i regionie, odbędzie się kilka ciekawych i różnorodnych wydarzeń, na które warto się wybrać. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele lodowych kąpieli, jak i fani klubowych imprez - słowem dla każdego coś dobrego.

Przedstawiamy Wam kilka wybranych przez nas imprez, na których warto być. Wszystkie informacje o nich, znajdziecie na naszym portalu imprezowym orientacja.pl. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, a także naszego profilu www.facebook.com/Orientacja


Smetana, Martinů, Dworzak - wieczór z muzyką czeską
O ile kompozycje tych dwóch twórców czeskiej szkoły narodowej pojawiają się dość często w repertuarach filharmonii, o tyle trzeci utwór piątkowego koncertu autorstwa żyjącego w XX wieku neoklasyka Bohuslava Martinů (1890-1959) spotykamy zdecydowanie rzadziej. Ta wyjątkowa, powstała w bardzo niecodziennych okolicznościach kompozycja – Concertino na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową zostanie wykonana przez troje solistów naszej orkiestry: pianistkę Agnieszkę Panasiuk, skrzypka Michała Marcola i wiolonczelistę Pawła Panasiuka.


Wieczór z Korzuhem w Sowie
Będą kawałki znane i lubiane. Coś dla babeczek i facetów. Galeria Sowa zaprasza na wieczór z Korzuhem.


Ladies Night w klubie Kivi
Hasło piątkowej imprezy nie jest przypadkowe, bo wszystkie panie w szpilkach przy wejściu do klubu otrzymają kupony na trzy darmowe drinki. Za oprawę muzyczną w trakcie wieczoru, odpowiedzialny będzie DJ Recased. Możecie spodziewać się tanecznej mieszanki muzycznej w klimatach: pop, top40, retro, polska muzyka!


Kuśka Brothers w Anderze
W sobotę przed olsztyńską publicznością zaprezentuje się Kuśka Brothers. Muzyka formacji to bezpretensjonalny mix melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerego scenicznego rozbisurmanienia. Najmocniejszą stroną grupy są koncerty. Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe: bez rozpiski, z dużym udziałem widowni i sporą dozą improwizacji.


Kraków Street Band na olsztyńskiej scenie
Olsztyńska Galeria Sowa zaprasza na koncert Kraków Street Band czyli blues, jazz, gospel, soul, bluegrass i czego tylko dusza zapragnie.


Adrian Zieliński (Berkut Arrachion Olsztyn)GALA ACB 53 W Uranii
W walce wieczoru wystąpi Adrian Zieliński, dla którego będzie to pierwszy pojedynek od wrześniowej porażki przez poddanie z Islamem Makojewem podczas gali ACB 46, porażki tym boleśniejszej, że poniesionej przed swoją publicznością w Olsztynie. W sobotę serca do walki 30-letniemu Zielińskiemu na pewno więc nie zabraknie. A naprzeciw niego stanie Rasul Jachajew, który też był niepocieszony po wrześniowej gali ACB 46 w Uranii, bo jego pojedynek z Łukaszem Rajewskim pozostał nierozstrzygnięty ze względu na nieumyślny faul Rosjanina.


Marek Dyjak z najnowszym albumem w Andergrancie
Marek Dyjak wyruszył w trasę promującą najnowszy album Pierwszy Śnieg. - Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać - mówił Dyjak.


Zlot morsów na Dadaju
Co roku morsy wybierają inny motyw przewodni swojej imprezy. W zeszłym roku na plaży tworzono hawajski klimat, w tym roku Słoneczny Brzeg ma zamienić się w Dziki Zachód. Nie zabraknie więc Indian i kowbojów. Obowiązującą walutą będzie stylizowany na dolary „Five Mors”, a wydać ją będzie można w specjalnie przygotowanym Saloonie. Chętni będą mogli spróbować strzelić z łuku, a nawet… ujeździć byka.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB