Koncert Zespołu Wokalnego „Moderato”

2017-03-03 13:23:18 (ost. akt: 2017-03-03 13:23:38)
Muzyka Kamienica Naujacka MOK w Olsztynie 5 marca 2017 17:00
(każda niedziela)
Koncert Zespołu Wokalnego „Moderato”

Autor zdjęcia: Archiwum GO

„Jadą wozy kolorowe” to tytuł niedzielnego koncertu działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie grupy Moderato. Występ pod kierownictwem muzycznym Włodzimierza Jarmołowicza i przy akompaniamencie Damiana Michałowskiego odbędzie się 5 marca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Wstęp wolny.

Program:
Leć piosenko moja w świat
Był taki ktoś
Jadą wozy kolorowe
Była niedziołeczka
Zapomniane miasteczko
Echem do mnie wraca
Mandolinista
Czumbałałajka
Kołysanka warmińska
Szafirowe mazurskie jeziora
Wiązanka rzeszowska

Działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zespół Moderato powstał w kwietniu 1984 roku w Olsztynie. Początkowo była to grupa żeńska, wywodząca się z chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, później dołączyli do niej także mężczyźni – z tegoż samego zespołu, a także z chóru olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Od początku pieczę nad zespołem sprawuje Włodzimierz Jarmołowicz, który opracowuje muzycznie wszystkie prezentowane przez chór pieśni i jednocześnie komponuje nowe utwory. Na fortepianie, również od 1984 roku, akompaniowała zespołowi Alina Malinowska. Obecnie rolę tę pełni Damian Michałowski. Moderato ma na swoim koncie nagrania radiowe i ponad sto koncertów w wielu miastach Polski, a także za granicą.

Repertuar Moderato to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Włodzimierz Jarmołowicz dba o to, by piosenki chóru były melodyjne, łatwo wpadające w ucho, o niebanalnych tekstach. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB