Piekielny spływ Welem

2017-03-06 12:29:33 (ost. akt: 2017-03-06 18:28:21)
W plenerze 10 marca 2017 - 12 marca 2017
Piekiełko na Welu w środku zimy

Piekiełko na Welu w środku zimy

Autor zdjęcia: Internauta

Rzeka Wel to niezwykle malowniczy szlak kajakowy, szczególnie ekstremalny w miejscu zwanym Piekiełkiem. Amatorzy spływów najczęściej korzystają z niego od wiosny do jesieni, ale niektórzy z nich czynią to także nim zima skończy się na dobre.

Na XVII Zimowy Spływ Kajakowy Rzeką Wel organizatorzy zapraszają od 9 do 12 marca. Uczestnicy pokonają m.in. najbardziej ekstremalny odcinek rzeki, malowniczy przełom w okolicach wsi Trzcin, zwany Piekiełkiem.

Każdy, kto czuje żyłkę ekstremalnej przygody, może zmierzyć się z pełną niespodzianek rzeką i nieprzewidywalną pogodą na trzech odcinkach trasy. Uczestnicy spływu pokonają kolejno etapy: Koty-Lidzbark (10 marca), Kurojady-Trzcin (11 marca), Kuligi-Bratian (12 marca). Przebycie każdego ma zająć około czterech godzin.

Bazą kajakarzy będzie ośrodek Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych, zlokalizowany koło Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika. W czwartek 9 marca zakwaterowanie uczestników przewidziano w godz. 15-20. Rozkłady dnia w piątek i sobotę będą podobne do siebie: wyjazd z nad rzekę (godz. 9), rozpoczęcie spływu (godz. 10), ciepły posiłek przy ognisku po zakończeniu etapu (godz. 14) i powrót do ośrodka (godz. 15-15.30). O godz. 16 zaplanowano warsztaty dla chętnych (pieczenia chleba, chodzenie na szczudłach). Wieczory kajakarze będą mogli spędzać w piwniczce biesiadnej. W niedzielę program będzie analogiczny do momentu zejścia z rzeki (godz. 13). Po ciepłym posiłku nastąpi zakończenie całej imprezy.

Więcej informacji na jej temat, w tym warunki uczestnictwa w niej, udostępniono na profilu FB ośrodka, który w tym roku organizuje spływ wraz z wypożyczalnią kajaków Korsarz z Brodnicy i lokalnymi partnerami z tej branży.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB