Wernisaż wystawy "Mój przyjaciel koń"

2017-03-06 13:37:51 (ost. akt: 2017-03-06 13:48:43)
Wystawy Galeria Stary Ratusz WBP w Olsztynie, ul. Stare Miasto... 10 marca 2017 17:00
(każdy piątek)
Wernisaż wystawy Mój przyjaciel koń

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Safijańskiego „Mój przyjaciel koń”.

Wernisaż odbędzie się 10 marca ( w piątek) 2017 r., o godz. 17.00
w Galerii Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33.

Fotografia jest dla mnie... jak antidotum na codzienne zmagania we współczesnym zabieganym, rozhisteryzowanym świecie. Jest ucieczką w świat realny, prawdziwy, prosty i szczery. Ten świat ma na imię przyroda. Fotografuję różne jej aspekty - opisuje Jerzy Safijański, autor wystawy "Mój przyjaciel koń".

Cykl fotografii "Mój przyjaciel Koń" jest częścią większego zbioru pod tytułem „Chodzę sobie po Warmii”. Chodzę sobie i jeżdżę motocyklem w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Czasami piękno natury jest tuż za rogiem, czasami trzeba przemierzać wiele kilometrów. Wtedy pobudka o 4:00 nad ranem (dla niektórych w nocy). Często nie docieram do celu, bo jak to mówią nie cel jest najważniejszy, ale droga do niego. W kalejdoskopie mijanych obrazów zawsze znajdzie się po drodze coś, co mnie zatrzyma na dłużej. Tak zrodził się cykl fotografii poświęcony koniom, które na powrót wrastają w nasz piękny warmiński krajobraz - dodaje Safijański.

Wystawa jest czynna do 22 marca 2017 r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB