Literatura jest kobietą

2017-03-07 14:27:26 (ost. akt: 2017-03-07 14:28:16)
Spotkania Planeta 11 w Olsztynie 8 marca 2017 17:00
(każda środa)
Literatura jest kobietą

Tegoroczny dzień kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie miał wymiar szczególny – 8 marca o godz. 17:00 odbędzie się bowiem w Planecie 11 dyskusja pt. „Literatura jest kobietą” .

Zaproszeni goście porozmawiają o społecznych, historycznych i kulturowych kontekstach literatury kobiecej a także o stereotypach narosłych wokół kobiecego pisarstwa. W dyskusji wezmą udział znane (nie tylko w naszym regionie) autorki, reprezentujące różne formy literackie, gatunki i style pisarskie. W roli ekspertki wystąpi literaturoznawczyni dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM. Dyskusję poprowadzi Daria Bruszewska-Przytuła.

Środowe wydarzenie zainicjuje cykl kilkunastu spotkań autorskich, podczas których podejmiemy próbę uchwycenia tego, co dzieje się we współczesnej twórczości literackiej Olsztyna i okolic.

„Literatura jest kobietą” Poetki, pisarki Olsztyna – cykl spotkań autorskich

Cykl wydarzeń kulturalnych „Literatura jest kobietą”, to próba nakreślenia literackiej panoramy Olsztyna i okolic przez pryzmat pisarstwa kobiecego oraz odpowiedź na rosnące społeczne zapotrzebowanie na prezentację dokonań i promocję lokalnych autorek. Poprzez serię spotkań autorskich pragniemy przedstawić możliwie pełny obraz trendów, tematów i procesów właściwych dla twórczości literackiej naszego miasta i regionu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej pozwoli mieszkańcom Olsztyna dostrzec i docenić koloryt oraz potencjał środowiska pisarskiego kobiet, jak też, co równie ważne, sprawi wiele przyjemności w związku z możliwością obcowania z tak różnorodną literaturą.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB