Czerwony Tulipan wystąpi z koncertem w Gietrzwałdzie

2017-03-28 08:43:10 (ost. akt: 2017-03-28 08:53:36)
Muzyka Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie 8 kwietnia 2017 18:00
(każda sobota)
Czerwony Tulipan wystąpi z koncertem w Gietrzwałdzie

Autor zdjęcia: mat. promocyjne

Występowali z koncertami w USA, Kanadzie i w Europie. Występów w Polsce trudno policzyć. Ich piosenkę „Jedyne co mam…” zna chyba każdy miłośnik poezji śpiewanej. Mowa oczywiście o „Czerwonym Tulipanie, który po raz pierwszy wystąpi w Gietrzwałdzie.

W sobotni, wiosenny wieczór, 8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie zabrzmią znane piosenki z bogatego repertuaru „Czerwonego Tulipana”. To kolejne wydarzenie kulturalne, przygotowywane dla mieszkańców Gminy Gietrzwałd i mieszkańców regionu.

- Oferta naszego GOK-u jest urozmaicona, to koncerty bardów, wieczory z muzyką poważną, występ Tadeusza TADKA Polkowskiego, jednego z najlepszych polskich raperów. Teraz w murach gietrzwałdzkiego ośrodka kultury wystąpi „Czerwony Tulipan” – mówi Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd.

Czerwony Tulipan to pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski, kompozytor, wokalista, gitarzysta i „szef" odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu, Ewa Cichocka - recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka, Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka, wzruszająca liryzmem, Andrzej Czamara - gitarzysta solowy stopiony całkowicie z gitarą, którą opanował perfekcyjnie i Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem" – tak scharakteryzował zespół miłośnik i przyjaciel zespołu .

Zespół istnieje od 1985 roku, w ponad 30 – letniej działalności wydali ponad 13 płyt.
Koncert w Gminnym Ośrodku kultury odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia 2017 o godz. 18.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB