Jazzowy Pendofsky w Sowie

2017-04-11 14:38:23 (ost. akt: 2017-04-11 15:23:20)
Muzyka Olsztyn. Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2 19 kwietnia 2017 20:00
(każda środa)
Jazzowy Pendofsky w Sowie

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/Sowa

19 kwietnia o godz. 20 w Sowie (ul. Zamkowa 2, Olsztyn) wystąpi basista Marcin Pendowski, który w swoim najnowszym projekcie poszukuje nowej jakości w muzyce jazzowej.

Olsztyńscy fani twórczości Pendofsky'ego będą mieli okazję posłuchać jazzowo-rockowo-funkowych dźwięków, które przygotował dla nich ze swoim autorskim projektem jeden z najlepszych polskich basistów.

Pendofsky, zdobywca Mateusza Trójki, jako pierwszy zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Paradoksalnie dzięki temu płyta brzmi świeżo i bardzo interesująco, co doceniła krytyka i fani. Specjalnym gościem występującym na płycie jest Rey Ceballo, który grał na instrumentach klawiszowych w słynnym kubańskim zespole Buena Vista Social Club.

Liderem projektu jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki (z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu „Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.
Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album „Mamut”. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami.

Bilety w cenie 35/40zł do nabycia w Sowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB