Trwają wiosenne targi ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” [FILM, ZDJĘCIA]

2017-04-12 13:08:51 (ost. akt: 2017-04-22 20:17:29)
Inne 22 kwietnia 2017 - 23 kwietnia 2017
Trwają wiosenne targi ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” [FILM, ZDJĘCIA]

Ubiegłoroczna edycja wiosennych targów ogrodniczych przyciągnęła około 150 wystawców i ponad 20 000 zwiedzających

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Bogata oferta gospodarstw szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów dopełnione misternie wykonanymi wyrobami rękodzielniczymi, swojskim jedzeniem a do tego iście piknikowa atmosfera. To zaledwie część z licznych atrakcji jakie czekają na odwiedzających IX Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”, które odbywają się przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie. Targi potrwają do niedzieli 23 kwietnia.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie ma wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez o charakterze targowym, które z sukcesem przygotowuje dwa razy do roku.— W pełni wiosennej aury zapraszamy na Wiosenne Targi Ogrodnicze, które na stałe wpisały się w kalendarz wiosennych wydarzeń i z przyjemnością są odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Olsztyna i okolic, ale również przyciągają zwiedzających z całego regionu — zaprasza Urszula Anculewicz, komisarz targów.


Dla działkowców, dla ogrodników


Z roku na rok impreza nabiera rozmachu i przyciąga coraz więcej zainteresowanych wystawców i odwiedzających Targi. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła około 150 wystawców i ponad 20 000 zwiedzających. Wiosenna odsłona targów to miejsce dla mieszkańców wsi i terenów wiejskich, działkowców oraz właścicieli ogrodów i miejskich balkonów. To z pewnością ciekawa alternatywa spędzenia wiosennego weekendu na świeżym powietrzu dla całej rodziny.


Do odwiedzenia targów w dniach 22-23 kwietnia, od godziny 9:00 — zaprasza już dziś komisarz targów Urszula Anculewicz
Fot. Mirosław Fesnak
Do odwiedzenia targów w dniach 22-23 kwietnia, od godziny 9:00 — zaprasza już dziś komisarz targów Urszula Anculewicz
W tegorocznym programie targów znajdzie się prezentacja szerokiej gamy roślin i artykułów szkółkarskich, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów — zapowiadał komisarz targów. — Nie zabraknie bogatej oferty rozsad warzyw i ziół jak również nawozów i środków ochrony roślin chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków — wyjaśnia dalej.

Na targach prezentowane są instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Tradycyjnie nie zabraknie twórców rękodzieła i sztuki ludowej, których pracę będzie można podziwiać podczas pokazu rzeźbiarstwa. Na miłośników swojskiego jedzenie i smacznej kuchni regionalnej czekać będą domowe wędliny, świeżo wypieczony chleb, smalec ze skwarkami, pyszne sery i regionalne trunki a wszystko przygotowane według tradycyjnych receptur.

Specjaliści od projektowania i aranżacji


Wśród znanych już stałych elementów targów jest też coś nowego. — Nowym elementem programu są, prowadzone przez profesjonalistów w swojej branży, pokazy projektowania i budowy ogrodów, aranżacji balkonów i tarasów przydomowych oraz pokaz cięcia drzewek owocowych.

https://m.wm.pl/2016/03/orig/0000095593-mp-otbr-6928v2-297918.jpg

Podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzający targi będą mogli uzyskać od specjalistów informacje na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz możliwości wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Radą i pomocą będą służyli przedstawiciele instytucji i organizacji otoczenia rolnictwa, na czele z WMODR, który doradzać będzie z zakresu nowoczesnych technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Stoisko doradcze wspomagać będą reprezentanci Sieci innowacji na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich (SIR).

Wioska dziecięcia potem gwiazda targów


Podczas dziewiątej już odsłony Wiosennych Targów Ogrodniczych, organizator zadba o najmłodszych i z myślą o nich przygotuje pełną niespodzianek i atrakcji „wioskę dziecięcą”. Miłośników zwierząt organizatorzy zapraszają na pokaz ogierów kryjących, który odbędzie się w sobotę oraz prezentację zwierząt gospodarskich, futerkowych, ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych. Podczas imprezy odbędą się liczne quizy i konkursy skierowane dla dorosłych i dzieci będące okazją do promocji regionu.

Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych, m.in. dzieci z przedszkola „Smerfy” oraz Olsztyńskiej Grupy Cheerleaders „Soltare” i koncertów. — W tym roku gwiazdą targów będzie Norbi. Na jego koncert zapraszamy w sobotę, w południe. Warto tak zaplanować pobyt na targach, żeby zobaczyć również i tę atrakcję. Wszystko to zapewni świetną zabawę w sielskiej atmosferze. Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów w dniach 22-23 kwietnia, od godziny 9:00 — zaprasza Urszula Anculewicz.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 4 (319) kwiecień 2017 r

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB