Wystawa "Plakaty" Zenona Kowalczyka w Galerii Stary Ratusz WBP

2017-04-17 20:48:47 (ost. akt: 2017-04-17 21:13:24)
Wystawy Olsztyn, Galeria Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto... 21 kwietnia 2017 - 9 maja 2017 17:00
Wystawa Plakaty Zenona Kowalczyka w Galerii Stary Ratusz WBP

Autor zdjęcia: Materiały organizatora/WBP w Olsztynie

Wernisaż wystawy Zenona Kowalczyka odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 17. W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie można oglądać plakaty autorstwa ostrołęckiego artysty.

Zenon Kowalczyk jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dał się poznać jako artysta opierający się mijającym szybko modom i ceniący sobie umiar w doborze środków plastycznych. Od 2008 roku prowadzi miejską galerię sztuki współczesnej – „Galerię Ostrołęka”. Organizuje Kurpiowskie Plenery Malarskie. Jest współzałożycielem Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Kowalczyk jako formę wyrazu artystycznego wybrał plakat. Związany z Kurpiowszczyzną, głównym obszarem tematycznym swoich prac czyni wydarzenia kulturalne związane z Ostrołęką i regionem, a także plakat reklamowy i społeczny.

O swojej ulubionej formie graficznej Zenon Kowalczyk mówi: "Forma graficzna plakatu powinna być czysta i lekka, bez względu na przekazywane treści, nawet przy tematach dramatycznych czy tragicznych. Jego idea ma dotrzeć do odbiorcy w jednej chwili, ma go zaintrygować, rozbawić lub wzruszyć. Przy użyciu ograniczonych środków, w sposób syntetyczny, plakat ma zmusić do odczytania treści zgodnie z intencją autora".

Wystawa w Galerii Stary Ratusz WBP potrwa do 9 maja.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB