Jeździsz oszczędnie? Stań do rywalizacji w Rajdzie o Kropelce!

2017-04-18 15:37:54 (ost. akt: 2017-04-18 16:24:20)
Inne 22 kwietnia 2017
Jeździsz oszczędnie? Stań do rywalizacji w Rajdzie o Kropelce!

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/OKM

Ekologiczna Konkursowa Jazda Oszczędnościowa – Rajd o Kropelce o Puchar Dyrektora WORD w Olsztynie to kolejna edycja imprezy promującej ekonomiczny styl jazdy. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 19 kwietnia. Rajd wystartuje 3 dni później.

Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza organizuje zawody, w których wygrywa ten, kto swoją bezpieczną i ekonomiczną jazdą sprawi, że jego auto zużyje jak najmniej paliwa. Ideą konkursu jest promowanie ekologicznego stylu jazdy.

Zasady są proste: wszyscy, którzy zgłoszą się do konkursu, w z góry określonym czasie pokonają trasę 120 km. Przed startem każda załoga, pod nadzorem sędziów, zatankuje i zabezpieczy przed ponownym otwarciem zbiornik paliwa. Na mecie pojazdy będą precyzyjnie dotankowywane. Wygra załoga, której samochód okaże się najmniej paliwożernym. Nie oznacza to jednak, że właściciele samochodów z dużymi silnikami nie mają szans w rywalizacji - wyniki osiągnięte przez każdą z ekip będą konfrontowane z parametrami podanymi w specyfikacji technicznej pojazdu. W konkursie liczy się więc styl jazdy i przygotowanie auta. Zaniedbane samochody zużywają przecież więcej paliwa.

Rywalizować można w dwóch kategoriach: klasyki i pojazdy współczesne. Pierwsze trzy załogi otrzymają puchary (dla pilota i kierowcy) oraz nagrody rzeczowe. Na pozostałych zawodników czekać będą pamiątkowe dyplomy.

Rajd rozpocznie się 22 kwietnia o godzinie 10. Samochody wyruszą ze stacji Orlen, przy ul. Warszawskiej.

Wpisowe wynosi 40 zł/załoga dla członków OKM. Dla pozostałych uczestników będących osobami prywatnymi – 50 zł/załoga. Dla przedstawicieli dilerów marek samochodowych – 80 zł/załoga.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie internetowej OKM-u.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB