Festiwal Smaków i kiermasz cukierniczy Na Słodko. [Film i zdjęcia]

2017-04-22 13:36:26 (ost. akt: 2017-04-22 15:05:03)
Festiwal Smaków i kiermasz cukierniczy Na Słodko. [Film i zdjęcia]

Cukierki o smaku piwa, niezwykłe loty tajskie orz wspaniałe sery i kiełbasy tego wszystkiego możecie skosztować na kiermaszu odbywającym się w Ostródzie.

W sobotę w Expo Mazury w Ostródzie rozpoczęła się dwudniowa gratka dla wszystkich lubiących dobrze i zdrowo zjeść. Kiermasz rozpoczął się w sobotę i potrwa do godziny 17 w niedzielę. Na gości czeka wiele smakowitych atrakcji.

Prócz wspaniałych słodkości na targach można skosztować lub zakupić wyśmienite wyroby wędliniarskie czy nauczyć się sztuki wędzenia. Wszystko stworzone i prowadzone przez lokalnych dostawców żywności, producentów słodyczy, piwowarów.


Na kiermaszu znajdzie się także coś dla lubiących słodkości. W hali Expo Mazury nie zabrakło też wyśmienitych cukierników. Są miejsca gdzie króluje czekolada, ciasta i ciasteczka, cukierki, lizaki, babeczki. Goście wybierający się na kiermasz mogą wziąć udział w warsztatach cukierniczych czy obejrzeć słodki, czekoladowy pokaz.

Festiwal Smaków uświetnią swoimi występami artystycznymi zespoły ludowe. Odbędzie się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Na odwiedzających czeka jeszcze wiele atrakcji!

Pierwsza edycja Festiwalu Smaków odbyła się w maju 2016 roku. Była połączona z biznesową imprezą Mazury HoReCa, skierowaną do branży gastronomicznej i hotelarskiej. W roku 2017 obie imprezy odbędą się niezależnie. Festiwal Smaków ma na celu promocję polskich i regionalnych tradycji kulinarnych, lokalnych producentów i dostawców wysokojakościowej żywności (również z certyfikatami eko i bio).

Kiermaszom patronują: Burmistrz Miasta Ostróda, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Ostródzki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz POLBISCO - Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.


Bilety:
1 dzień – 5 zł
Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.
Bilety do nabycia w kasach Expo Mazury podczas kiermaszu

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AE #2229547 | 79.188.*.* 24 kwi 2017 09:03

    Kto to pisze?! Pierwsze zdanie: "Cukierki o smaku piwa, niezwykłe loty tajskie orz wspaniałe sery i kiełbasy..."

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Olsztyniak #2228406 | 95.41.*.* 22 kwi 2017 18:06

    Byłem rok temu i impreza okazała się tak potworną kichą, że więcej się tam nigdy nie wybiorę

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)