Majówka z Mazury MTB w Mrągowie

2017-04-24 17:23:27 (ost. akt: 2017-04-27 11:34:35)
W plenerze 29 kwietnia 2017 - 30 kwietnia 2017
Majówka z Mazury MTB w Mrągowie

Autor zdjęcia: mat. prasowe

W majówkowy weekend w Mrągowie na kolarzy czekają dwie wymagające trasy – Eliminator XC oraz Bike Park Poręby XC.

W sobotę 29 kwietnia, w centrum Mrągowa, zostanie rozegrany Eliminator XC. Bardzo widowiskowy wyścig. Start i meta zlokalizowane będą na Placu Unii Europejskiej. Trasa będzie bardzo dynamiczna, ze sporą ilością sztucznych przeszkód takich jak belki, rockgarden, piramida z palet czy pochylnie zamontowane na samochodach. Z naturalnych przeszkód będą na pewno murki, schody i nasypy ziemi. Jedna runda ma długość ok. 1,7 km, poprowadzona zostanie m.in. wokół jez. Magistrackiego. Kwalifikacje zaczną się o godz. 15:00 a starty główne przewidziano na godz. 17:00.

W niedzielę 30 kwietnia odbędzie się Bike Park Poręby XC – wyścig na profesjonalnie przygotowanym torze do uprawiania kolarstwa górskiego w Porębach pod Mrągowem. Jedno okrążenie to 3,8 km a zawodnicy będą mieli do wyboru trzy wyścigi: Pro (6 okrążeń), Expert (4 okrążenia) i Amator (2 okrążenia). Wyścig Pro Bike Park Poręby zaliczany będzie do klasyfikacji Pucharu Polski Masters XCO (Cross Country)!

Organizatorzy dla obu wyścigów przygotowali strefę kibica, ze stoiskami partnerów i sponsorów cyklu oraz dodatkowe atrakcje. Kibice i uczestnicy wyścigów będą mogli skorzystać, zupełnie za darmo, z terapii manualnych i porad specjalistów kliniki rehabilitacyjnej AngitiaMed. Po „eliminatorze”, wieczorem, na scenie małego amfiteatru odbędzie się koncert, poprzedzony Paradą Świateł (godz. 20:30).

Wyścig Eliminator XC został dofinansowany ze środków Miasta Mrągowo. Więcej informacji, w tym zapisy, kalendarz i regulamin cyklu wyścigów Mazury MTB znajdą Państwo na stronie mazurymtb.pl.

Zapraszamy! Odkrywajcie Mazury… z Mazury MTB!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB